CSR w Energetyce

Energa z nagrodą Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju

Energa znalazła się w gronie laureatów prestiżowego Konkursu Raporty Społeczne. Grupa otrzymała nagrodę Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, może pochwalić się także wyróżnieniem w kategorii Nagroda Jury Dziennikarzy. 

Za otwartość i przejrzystość w opisywaniu przyjętych zobowiązań, przykładanie wagi do prezentacji szczegółowych danych wynikających z działalności oraz właściwe rozumienie odpowiedzialności spółki w obszarach dotyczących pracowników, klientów, społeczeństwa oraz środowiska naturalnego – czytamy w uzasadnieniu pierwszej z nagród. Wyróżnienie to z rąk Jerzego Kwiecińskiego, Ministra Inwestycji i Rozwoju, odebrał Dominik Wadecki, Wiceprezes Energi SA ds. Operacyjnych.

– Pragnę serdecznie podziękować za otrzymane wyróżnienie. Ta nagroda stanowi wyraz docenienia wieloletnich starań pracowników Grupy Energa – powiedział Wiceprezes – Dominik Wadecki. – Nasze działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu raportujemy już od 8 lat. W tym okresie zrealizowaliśmy dziesiątki wartościowych inicjatyw na rzecz pracowników, społeczności lokalnych i środowiska naturalnego – dodał.

Konkurs Raporty Społeczne odbył się już po raz 13. Co roku w szranki stają tutaj firmy z całego kraju, a nagradzane są najlepsze raporty niefinansowe z ich działalności. Konkurs – jak podkreślają sami organizatorzy, ma na celu zwrócenie uwagi właśnie na znaczenie raportowania niefinansowego, a także wskazanie dobrych praktyk w tym zakresie. Ma też promować przedsiębiorstwa, które prowadzą swoją działalność z poszanowaniem interesu społeczeństwa i środowiska, a także potrafią w jasny, przejrzysty i wiarygodny sposób zaprezentować swoje dokonania w publikowanych raportach. Organizatorzy konkursu to Stowarzyszenie Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.

Źródło: ENERGA SA

Działy

Reklama