Elektroenergetyka

Energa oświetliła budowę awaryjnego rurociągu oczyszczalni „Czajka”

27 sierpnia w Warszawie doszło do awarii oczyszczalni ścieków „Czajka”. W jej wyniku ekskrementy trafiły wprost do Wisły. Od ponad dwóch tygodni trwa usuwanie skutków awarii. W usuwanie skutków katastrofy ekologicznej włączyła się również Grupa Energa. Jej pracownicy w iście ekspresowym tempie wykonali montaż oświetlenia awaryjnych rurociągów.

Pracownicy Energi otrzymali zadanie oświetlenia całego terenu, na którym położone zostały alternatywne rurociągi. Spółka Energa Invest odpowiedzialna za realizację systemu oświetleniowego zaprosiła do współpracy spółki Energa Oświetlenie oraz Energa Logistyka. W przedsięwzięcie zaangażowano projektantów oraz inżynierów, którzy w niespełna tydzień zaprojektowali, uzyskali komplet decyzji i pozwoleń oraz wykonali system oświetleniowy. Tak błyskawiczny efekt osiągnięto dzięki pracy non stop. Na terenie objętym realizacją awaryjnego rurociągu postawionych zostało 25 lamp oświetleniowych, w tym dwa naświetlacze typu LED. Pozostałe oprawy zamontowano na lądowej części rurociągu. Dzięki Enerdze wszelkie prace na tymczasowym moście pontonowym możliwe są również po zmroku.

– Jesteśmy dumni, że mogliśmy w tym przedsięwzięciu wykorzystać wszelkie możliwości techniczne i inżynieryjne naszych spółek – powiedział Grzegorz Ksepko, kierujący Grupą Energa. – Nasi pracownicy dowiedli po raz kolejny, że potrafią działać natychmiastowo i skutecznie. Szczególnie cieszy nas fakt, iż mogliśmy zaangażować się w akcję niwelowania skutków katastrofy ekologicznej. Mamy przy tym świadomość, że było to bardzo ważne nie tylko dla Warszawy, lecz także dla mieszkańców całej Polski Północnej – dodał.

Źródło: ENERGA SA

Działy

Reklama