News » „Mój Prąd” – pierwszy mln zł na wypłaty dotacji

„Mój Prąd” – pierwszy mln zł na wypłaty dotacji

13 Wrz 2019 Możliwość komentowania „Mój Prąd” – pierwszy mln zł na wypłaty dotacji została wyłączona Share '„Mój Prąd” – pierwszy mln zł na wypłaty dotacji' on Facebook Share '„Mój Prąd” – pierwszy mln zł na wypłaty dotacji' on Email Share '„Mój Prąd” – pierwszy mln zł na wypłaty dotacji' on Print Friendly

Nabór wniosków do programu „Mój Prąd” ruszył 30 sierpnia br., a już po niecałych dwóch tygodniach kwota dofinansowania, wynikająca z wniosków przekazanych do akceptacji Ministra Energii, przekroczyła 1 mln zł.

Dotychczas dotacje trafiły na konta 78 beneficjentów w łącznej wysokości 390 tys. zł. Moc wspartych instalacji pozwoliła na wygenerowanie ok. 458,95 MWh zielonej energii.

Wysokie tempo weryfikacji wniosków i realizacji wypłat jest bezprecedensowe w historii funkcjonowania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem ze strony zarówno beneficjentów, jak i branży instalatorów fotowoltaiki. Przy utrzymaniu aktualnej dynamiki realizacji można się spodziewać, że już na początku października br. wspartych zostanie nawet 10 tys. instalacji, a łączna kwota dotacji może wynieść 50 mln zł.

Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wpis został opublikowany 13 Wrz 2019 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć