News » Naftoserwis skutecznie zrealizował pierwsze zlecenie…

Naftoserwis skutecznie zrealizował pierwsze zlecenie czyszczenia zbiornika na ropę

10 Wrz 2019 Możliwość komentowania Naftoserwis skutecznie zrealizował pierwsze zlecenie czyszczenia zbiornika na ropę została wyłączona Share 'Naftoserwis skutecznie zrealizował pierwsze zlecenie czyszczenia zbiornika na ropę' on Facebook Share 'Naftoserwis skutecznie zrealizował pierwsze zlecenie czyszczenia zbiornika na ropę' on Email Share 'Naftoserwis skutecznie zrealizował pierwsze zlecenie czyszczenia zbiornika na ropę' on Print Friendly

Naftoserwis z grupy PERN zrealizował pierwszą operację czyszczenia zbiornika na ropę naftową. Prace prowadzone były w Bazie Gdańsk na zbiorniku o pojemności 50.000 m³. Spółka wykonała zlecenie za pomocą nowoczesnego systemu BLABO produkcji duńskiej firmy ORECO. Jest to system ceniony przez operatorów infrastruktury na całym świecie pozwalający na czyszczenie zbiornika z osadów, a także ich separację i odzysk węglowodorów na bardzo wysokim poziomie.

Wcześniej Naftoserwis świadczył usługi czyszczenia jedynie zbiorników na paliwa. Nabycie sprzętu do czyszczenia zbiorników na ropę naftową w 2019 r., uczyniło ofertę Naftoserwis kompletną względem wszystkich rodzajów zbiorników magazynowych – niezależnie od rodzaju medium.

Bazy PERN to naturalne środowisko dla pracy sprzętu pozyskanego przez Naftoserwis. Tym bardziej, że PERN zwiększa istotnie zasoby magazynowe inwestując w budowę nowych zbiorników. Tym zwiększonym potrzebom mają odpowiadać nowe kompetencje Naftoserwisu – Krzysztof Zalewski, Prezes Naftoserwisu.

Bezpieczeństwo pracy to jeden z głównych atutów nowego systemu. Dzięki automatyzacji udział pracowników w ramach zadania czyszczenia zbiornika jest ograniczony do czynności porządkowych w końcowej części procesu. System spełnia wymogi standardów i dyrektyw ATEX, UL i CSA. Współpracujący z systemem generator azotu przeciwdziała ryzykom zdarzeń niebezpiecznych, poprzez intertyzację (redukcję zawartości tlenu) gazem obojętnym jakim jest azot. W przypadku przekroczenia poziomu tlenu w zbiorniku niezbędnego dla bezpiecznej pracy systemu, praca systemu w sposób automatyczny zostaje wstrzymana. System jest modułowy (kontenerowy), co zapewnia mobilność, elastyczność dostosowania do istniejącej instalacji oraz możliwość konfiguracji wedle potrzeb i oczekiwań Klienta.

Źródło: PERN S.A.

Wpis został opublikowany 10 Wrz 2019 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć