Elektroenergetyka » PGE publikuje raport zintegrowany – kompendium wiedzy na temat…

PGE publikuje raport zintegrowany – kompendium wiedzy na temat działalności Grupy

29 Lip 2019 komentarze 2 Share 'PGE publikuje raport zintegrowany – kompendium wiedzy na temat działalności Grupy' on Facebook Share 'PGE publikuje raport zintegrowany – kompendium wiedzy na temat działalności Grupy' on Email Share 'PGE publikuje raport zintegrowany – kompendium wiedzy na temat działalności Grupy' on Print Friendly

PGE Polska Grupa Energetyczna, największa firma sektora elektroenergetycznego w Polsce, opublikowała swój czwarty raport zintegrowany, w którym w sposób kompleksowy, przystępny i atrakcyjny wizualnie przedstawia swoją działalność w 2018 r.

Zależy nam na tym, żeby nasza komunikacja z otoczeniem była jak najbardziej zrozumiała. Jako lider produkcji energii elektrycznej i ciepła dążymy do tego, aby w każdym aspekcie prowadzonej przez nas działalności zachowywane były jak najwyższe standardy, także w zakresie raportowania. Chcemy, aby otoczenie miało świadomość celów, które sobie wytyczyliśmy. Dzięki nowej odsłonie raportu zintegrowanego każdy, kto jest zainteresowany działaniami Grupy Kapitałowej PGE, będzie mógł przeanalizować podejmowane przez nas aktywności, a także ich rezultaty – mówi Henryk Baranowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Raport zintegrowany Grupy PGE ze względu na swoją przejrzystą formę, nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu energetyki, ekonomii czy rachunkowości. Za pomocą rozwiązań technologicznych, takich jak nowoczesny interfejs, video, animacje, infografiki, treść jest przystępna nawet dla osób spoza branży energetycznej. Główny nacisk w raporcie został położony na treść i kompleksową analizę otoczenia. Obszerne dane i statystyki pozwalają na szeroką ocenę interakcji ze wszystkimi interesariuszami Grupy PGE oraz przegląd szans rozwoju i ryzyk prowadzonej działalności, a także ilustrują zmieniające się otoczenie rynkowe i prawne.

Zebrane dane pozwalają spojrzeć na Grupę PGE z szerszej perspektywy i zaprezentować w jednym raporcie wzajemne relacje pomiędzy kwestiami ekonomicznymi, społecznymi i środowiskowymi – dodaje Henryk Baranowski.

Raport został przygotowany z wykorzystaniem wybranych wskaźników standardu raportowania Global Reporting Initiative (GRI) w wersji G4 oraz w oparciu o wytyczne International Integrated Reporting Council (IIRC).

Zgodnie z wytycznymi do raportowania zintegrowanego według IIRC, PGE prezentuje w raporcie dane, które wyjaśniają, w jaki sposób organizacja tworzy w czasie wartość dla akcjonariuszy. W raporcie znajduje się wiele istotnych informacji zarówno finansowych, rynkowych, jak również pozafinansowych, które umożliwiają zapoznanie się z zasadami funkcjonowania organizacji w szerszym otoczeniu.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Wpis został opublikowany 29 Lip 2019 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

2 komentarze do “PGE publikuje raport zintegrowany – kompendium wiedzy na temat działalności Grupy”

  1. Stefan, 5 Sie 2019 o 7:45

    Nie wiem czy taki był cel ale brakuje linku do tego raportu?

  2. Stefan, 5 Sie 2019 o 7:48

    Podaję link https://raportzintegrowany2018.gkpge.pl/ chyba dobrze by było takie informacje umieszczeć w artykule?

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć