EkoMobility » E–rewolucja w Biskupcu z CEZ ESCO Polska

E–rewolucja w Biskupcu z CEZ ESCO Polska

12 Lip 2019 Możliwość komentowania E–rewolucja w Biskupcu z CEZ ESCO Polska została wyłączona Share 'E–rewolucja w Biskupcu z CEZ ESCO Polska' on Facebook Share 'E–rewolucja w Biskupcu z CEZ ESCO Polska' on Email Share 'E–rewolucja w Biskupcu z CEZ ESCO Polska' on Print Friendly

Udana współpraca CEZ ESCO Polska z miastem Biskupiec przy projekcie termomodernizacji wybranych obiektów użyteczności publicznej, przyczyniła się do powstania kolejnej wspólnej inicjatywy, promującej rozwiązania na rzecz poprawy życia mieszkańców miasta i ochrony środowiska oraz budowania świadomości z zakresu efektywności energetycznej.

Bolączką, zarówno dużych, jak i małych miast jest organizacja transportu w mieście. I choć wciąż dominująca siłą jest komunikacja samochodowa, to nie da się nie zauważyć intensywnych poszukiwań mających na celu przekonanie mieszkańców, że można inaczej. Właśnie takiej alternatywy szukał Biskupiec. Z pomocą i rozwiązaniem przyszło CEZ ESCO Polska. W ten sposób powstał projekt elektromobilności w ramach, którego dzięki CEZ ESCO Polska mieszkańcy Biskupca już wkrótce będą mogli korzystać z nowoczesnych rowerów elektrycznych.

28 czerwca br. na Placu Wolności przedstawiciele CEZ ESCO Polska i miasta Biskupiec podpisali umowę w ramach, której CEZ ESCO Polska przekazało 16 rowerów elektrycznych, w tym 8 miejskich, 4 dziecięce, 2 trekkingowe oraz 2 MTB do wykorzystania w przestrzeni miejskiej. Pierwsi użytkownicy będą mogli cieszyć się nowym środkiem transportu prawdopodobnie już we wrześniu.

Cieszę się, że Biskupiec będzie promował styl eko. Wierzę, że poruszanie się po mieście i okolicy na rowerach wpłynie pozytywnie na środowisko i będzie stanowiło dodatkowy bodziec do aktywności ruchowej i zwiedzania gminy – mówił po podpisaniu umowy Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

Źródło: CEZ Polska

Wpis został opublikowany 12 Lip 2019 w następujących kategoriach: EkoMobility, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć