Edukacja » Kopalnia wakacyjnych praktyk

Kopalnia wakacyjnych praktyk

25 Cze 2019 Możliwość komentowania Kopalnia wakacyjnych praktyk została wyłączona Share 'Kopalnia wakacyjnych praktyk' on Facebook Share 'Kopalnia wakacyjnych praktyk' on Email Share 'Kopalnia wakacyjnych praktyk' on Print Friendly

Ponad 300 uczniów zakończyło rok szkolny w 22 klasach patronackich TAURON Wydobycie. Wakacje to dla najlepszych uczniów czas praktyk zawodowych w zakładach górniczych Spółki. Tylko w ubiegłym roku z praktyk skorzystało 112 przyszłych górników.

Współpraca TAURON Wydobycie ze szkołami średnimi zapewnia dopływ odpowiednio wykwalifikowanej średniej kadry do zakładów górniczych.

Uczniowie mogą nabyć umiejętności praktyczne w rzeczywistym środowisku pracy, odbywając praktyki na terenie zakładów górniczych w Jaworznie, Libiążu i Brzeszczach, gdzie stworzone zostały specjalne stanowiska szkoleniowe.

TAURON Wydobycie obejmuje umowami patronackimi już 22 klasy w Zespole Szkół w Libiążu, w Powiatowym Zespole nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie.

Wspieramy i rozwijamy szkolnictwo zawodowe, korzystając z nowoczesnych modeli kształcenia, tak aby nasze zakłady górnicze mogły pozyskiwać jak najlepiej wyszkolone kadry. Dzięki 22 klasom patronackim i działaniom promującym kształcenie młodych do zawodów związanych z górnictwem, dbamy o przyszłość zakładów górniczych TAURON Wydobycie – mówi Sławomir Obidziński, Prezes Zarządu TAURON Wydobycie.

W roku szkolnym 2018-2019 w klasach patronackich Spółki uczyło się 309 uczniów kształcąc się w specjalnościach technik górnictwa podziemnego, technik mechanik, technik elektryk, technik mechatronik oraz technik elektronik. Od 2010 r. w TAURON Wydobycie zatrudniono 239 absolwentów klas objętych patronatem.

Podczas uroczystego zakończenia tegorocznego roku szkolnego nagrody za najlepsze wyniki w nauce otrzymało 27 uczniów, które wręczyli im przedstawiciele TAURON Wydobycie.

Koniec szkoły nie oznacza jednak nudy. W ZG Janina organizowane są przez współpracujące z TAURON Wydobycie Powiatowe Centrum Edukacyjne w Chrzanowie praktyki wakacyjne. Finasowanie praktyk pokryją środki z Unii Europejskiej. Uczniowie Zespołu Szkół w Libiążu będą z kolei praktykować w rzeczywistych warunkach pracy pod nadzorem doświadczonych instruktorów praktycznej nauki zawodu w specjalnościach technik górnictwa podziemnego, technik elektronik oraz technik energetyk.

Ponadto w okresie wakacji w zakładach górniczych TAURON Wydobycie praktyki zawodowe odbywać będą studenci Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przyszli inżynierowie poznają w praktyce nie tylko praktyczne aspekty związane z wydobyciem węgla kamiennego, budowę i sposób udostępnienia złoża, aspekty ekologiczne procesu produkcji, ale również będą uczestniczyli w procesach związanych z gospodarką odpadami, wpływem na środowisko, logistyką, transportem i spedycją.

Łącznie w okresie tegorocznych wakacji TAURON Wydobycie zorganizuje ok. 20 praktyk zawodowych.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 25 Cze 2019 w następujących kategoriach: Edukacja. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć