CSR w energetyce » PSE w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2019

PSE w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2019

17 Cze 2019 Możliwość komentowania PSE w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2019 została wyłączona Share 'PSE w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2019' on Facebook Share 'PSE w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2019' on Email Share 'PSE w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2019' on Print Friendly

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zajęły drugie miejsce w XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii Paliwa, Energetyka, Wydobycie. To awans o jedną pozycję w stosunku do zeszłego roku. Spółka awansowała także w klasyfikacji generalnej i znalazła się na szóstym miejscu wobec siódmej pozycji rok temu. W tegorocznym rankingu, organizowanym przez Koźmiński Business Hub, wzięło udział 200 firm.

Strategiczne podejście PSE do zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu przejawia się m.in. w uwzględnieniu tej idei w strategii biznesowej spółki, wspieraniu realizacji globalnych celów zrównoważonego rozwoju (SDG – Sustainable Development Goals), a także wypracowanym i corocznie doskonalonym systemie raportowania. W 2018 roku pod hasłem „Napełniamy Polskę mocą!” PSE opublikowały pierwszy w historii spółki i w polskim sektorze elektroenergetycznym raport wpływu, w którym zmierzyły realny wpływ spółki na krajową gospodarkę. Jest on dostępny pod adresem: http://raport.pse.pl.

W Rankingu Odpowiedzialnych Firm badamy jakość systemów zarządzania CSR, nagradzając te firmy, które w dojrzały sposób podchodzą do stałego doskonalenia sposobu swojego działania na rynku i w społeczeństwie – mówi prof. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego, współautor rankingu.

Jesteśmy dumni, że nasze zaangażowanie, determinacja i systematyczna praca zyskały odzwierciedlenie w wysokiej pozycji w rankingu. Od PSE, które dbają o bezpieczeństwo dostaw energii do wszystkich regionów kraju, wymaga się szczególnej odpowiedzialności. To dla naszej firmy wielkie zobowiązanie, dlatego stale doskonalimy naszą strategię, procesy i standardy – podkreśliła Ada Konczalska, Dyrektor Departamentu Komunikacji PSE.

Przyznane wyróżnienia są dla nas ważne i motywują do dalszej wytężonej pracy oraz rozwoju. Polskie Sieci Elektroenergetyczne od momentu powstania są firmą odpowiedzialną i świadomą swojego wpływu na otoczenie. Podejmujemy szereg przedsięwzięć w celu minimalizowania naszego wpływu na środowisko, a także stale poprawiamy warunki pracy. Działamy odpowiedzialnie w każdym obszarze naszej działalności: zarządzaniu pracą systemu elektroenergetycznego, prowadzaniu inwestycji i utrzymaniu infrastruktury – zaznaczyła Małgorzata Jachimowska-Noworyta, Pełnomocnik Zarządu ds. Zrównoważonego Rozwoju PSE.

Wyniki XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm oraz konkursu Startupów Pozytywnego Wpływu ogłoszono podczas uroczystej gali, która odbyła się 13 czerwca w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne zestawienie firm działających w Polsce, w którym są one oceniane pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Partnerem ROF 2019 jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem merytorycznym, odpowiedzialnym za weryfikację ankiet, jest Deloitte, zaś partnerem medialnym jest „Dziennik Gazeta Prawna”. Partnerem technologicznym ROF jest SMART CSR.

Źródło: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Wpis został opublikowany 17 Cze 2019 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć