Ciepłownictwo » Energa poprawia jakość powietrza w Kaliszu. Przyłączono nowe…

Energa poprawia jakość powietrza w Kaliszu. Przyłączono nowe obiekty do sieci ciepłowniczej

10 Cze 2019 Możliwość komentowania Energa poprawia jakość powietrza w Kaliszu. Przyłączono nowe obiekty do sieci ciepłowniczej została wyłączona Share 'Energa poprawia jakość powietrza w Kaliszu. Przyłączono nowe obiekty do sieci ciepłowniczej' on Facebook Share 'Energa poprawia jakość powietrza w Kaliszu. Przyłączono nowe obiekty do sieci ciepłowniczej' on Email Share 'Energa poprawia jakość powietrza w Kaliszu. Przyłączono nowe obiekty do sieci ciepłowniczej' on Print Friendly

Energa współpracuje z Miastem Kalisz w celu ograniczenia emisji CO2. Podejmowane są przedsięwzięcia o charakterze proekologicznym w celu wykorzystania zmodernizowanej infrastruktury ciepłowniczej spółki należącej do Grupy Energa w walce ze smogiem.

Współpraca Energa Ciepło Kaliskie z samorządem Kalisza w zakresie modernizacji infrastruktury ciepłowniczej, mającej na celu poprawę efektywności dostarczania energii cieplnej oraz komfortu życia mieszkańców, przynosi efekty. Coraz więcej lokali znajdujących się w historycznym centrum Kalisza jest przyłączanych do sieci centralnego ogrzewania. W walce ze smogiem dymiące piece węglowe w starych kamienicach są zastępowane nowoczesnymi, ekologicznymi i bardziej efektywnymi rozwiązaniami.

Spółki z Linii Biznesowej Wytwarzanie Grupy Energa – Energa Ciepło Kaliskie i Energa Serwis zakończyły zgodnie z harmonogramem inwestycję przyłączenia nowych budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej. 5 czerwca oddano ostatni etap inwestycji. Przedstawiciele Grupy zapewniają, że to poprawi jakość powietrza w Kaliszu.

5 czerwca br. nastąpił odbiór inwestycji przyłączenia budynku przy ul. Wojciechowskiego 7 do miejskiej sieci ciepłowniczej. Był to ostatni etap inwestycji mającej na celu rozwinięcie infrastruktury ciepłowniczej w rewitalizowanej Starówce Kalisza.

W wyniku prowadzonych w tym roku prac do miejskiej sieci ciepłowniczej, oprócz wyżej wymienionego, przyłączono również budynki przy ul. Złotej – 13, 15 i 30; ul. Parczewskiego 7, 8 i ul. Górnośląskiej 71.

Inwestycja została zrealizowana przez spółki Linii Biznesowej Wytwarzania z Grupy Energa: Energa Ciepło Kaliskie (ECK) – jako inwestor, a także Energa Serwis (ES) – jako wykonawca. Koszt inwestycji wyniósł 276 tys. zł.

Cieszymy się, że kolejne lokale znajdujące się w tak prestiżowym miejscu jak historyczne centrum Kalisza zostało przyłączone do sieci centralnego ogrzewania – mówi Piotr Meler, Prezes Zarządu Energa Wytwarzanie SA. – Dymiące piece węglowe w starych kamienicach zostały zastąpione ekologicznym i bardziej efektywnym rozwiązaniem. Dzięki temu poprawi się jakość powietrza i jednocześnie mieszkańcy zapłacą mniej za ogrzewanie. To kontynuacja naszych działań inwestycyjnych zmierzających do zapewnienia maksymalnych korzyści odbiorcom zarówno energii cieplnej, jak również elektrycznej, z naszych źródeł wytwórczych – dodał.

Istotna w tym przedsięwzięciu była również współpraca z samorządem Kalisza w zakresie modernizacji infrastruktury ciepłowniczej. Jej głównym celem jest poprawa efektywności dostarczania energii cieplnej, a co za tym idzie – komfortu życia mieszkańców. Podczas spotkania w styczniu tego roku między przedstawicielami spółki ECK z władzami Kalisza uzgodniono, że przyłączenia będą trwały równolegle z rewitalizowanym obszarem kaliskiej Starówki. Jednocześnie termin zakończenia inwestycji przyjęto na 30 czerwca 2019 r.

Dzięki prowadzonym przez Miasto pracom rewitalizacyjnym w rejonie Głównego Rynku, możemy prowadzić rozbudowę sieci. To przykład bardzo dobrej i obopólnie korzystnej współpracy między samorządem, a biznesem. Tak zgraliśmy nasz harmonogram inwestycji z miejskim harmonogramem rewitalizacji, że z łatwością możemy dostosowywać infrastrukturę ciepłowniczą umiejscowioną pod powierzchnią poddanych rewitalizacji ulic. Dzięki temu z centrum Kalisza zniknie kilkadziesiąt dymiących pieców. Skorzystają zarówno odbiorcy ciepła, jak również wszyscy mieszkańcy Kalisza – mówi Marek Bartczak, Prezes Zarządu Energa Ciepło Kaliskie.

Źródło: ENERGA SA

Wpis został opublikowany 10 Cze 2019 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć