Elektroenergetyka » Norbert Grudzień Wiceprezesem PTEZ

Norbert Grudzień Wiceprezesem PTEZ

7 cze 2019 Możliwość komentowania Norbert Grudzień Wiceprezesem PTEZ została wyłączona Share 'Norbert Grudzień Wiceprezesem PTEZ' on Facebook Share 'Norbert Grudzień Wiceprezesem PTEZ' on Email Share 'Norbert Grudzień Wiceprezesem PTEZ' on Print Friendly

Norbert Grudzień, Wiceprezes Zarządu ds. Inwestycji i Zarządzania Majątkiem PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, został wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ). Wyboru dokonało Krajowe Zgromadzenie Członków PTEZ, podczas I Kongresu Kogeneracji, odbywającego się w Kazimierzu Dolnym.

Norbert Grudzień posiada ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie zawodowe w branży energetycznej i ciepłowniczej, w tym od ponad piętnastu lat piastuje stanowiska menedżerskie.

W latach 1995-2007 był Dyrektorem Technicznym, Członkiem Zarządu oraz Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej „Bugaj” w Starachowicach. W latach 2003-2007 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Elektrociepłowni „Starachowice” będącej częścią amerykańskiej Grupy Caterpillar Power Ventures Corporation. W latach 2007-2010, jako Dyrektor ds. Konstrukcyjnych w EDP Renewables Polska Sp. z o.o. uczestniczył w realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych związanych z energetyką odnawialną. W latach 2010-2012 r. piastował stanowisko Członka Zarządu Polenergia Kogeneracja Sp. z o.o., jednocześnie odpowiadając za rozwój projektów kogeneracyjnych i ciepłowniczych. W latach 2012-2015 pracował jako niezależny ekspert w zakresie oceny rentowności przedsięwzięć inwestycyjnych w sektorze energetycznym oraz doradztwa w procesach inwestycyjnych związanych z budową nowych mocy.

Od 2016 r. związany jest z Grupą PGE – zajmował stanowisko Dyrektora Oddziału PGE Obrót w Skarżysku Kamiennej, a od maja 2017 r. Dyrektora Oddziału Zespół Elektrowni Dolna Odra w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, gdzie odpowiadał m.in. za realizację projektów związanych z dostosowaniem Elektrowni Dolna Odra i Pomorzany do konkluzji BAT oraz projekt budowy nowych mocy w Elektrowni Dolna Odra.

Doskonale zna rynek polski w segmencie wytwarzania energii, rynku ciepła oraz odnawialnych źródeł energii. Zdobył doświadczenie we wszystkich kluczowych obszarach zarządzania operacyjnego projektów energetycznych od oceny wstępnej, poprzez studium wykonalności, modele finansowe, zasoby ludzkie, organizację projektów po uruchomienie i działalność produkcyjną.

Źródło: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA

Wpis został opublikowany 7 cze 2019 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć