News » Energa Operator otwiera Rejon Dystrybucji w Gdyni

Energa Operator otwiera Rejon Dystrybucji w Gdyni

23 Maj 2019 Możliwość komentowania Energa Operator otwiera Rejon Dystrybucji w Gdyni została wyłączona Share 'Energa Operator otwiera Rejon Dystrybucji w Gdyni' on Facebook Share 'Energa Operator otwiera Rejon Dystrybucji w Gdyni' on Email Share 'Energa Operator otwiera Rejon Dystrybucji w Gdyni' on Print Friendly

Aby odpowiedzieć na wyzwania transformacji energetycznej, polski sektor dystrybucji i przesyłu energii elektrycznej musi zbliżyć się do swoich odbiorców. Energa Operator otwiera w tym celu Rejony Dystrybucji, w tym najnowszy – w Gdyni.

Rejon Dystrybucji w Gdyni umożliwi Enerdze Operatorowi lepszą koordynację prac na sieci oraz skróci czas reakcji służb energetycznych w sytuacjach awaryjnych. Odbiorcy energii elektrycznej zyskają możliwość otrzymania wsparcia od osób merytorycznie zajmujących się zgłoszeniami. Powstanie placówki da również szansę na lepsze rozpoznanie lokalnych potrzeb i dostosowanie do nich planów rozwoju sieci.

W ostatnich latach Enerdze Operatorowi udało się znacząco zredukować ilość i długość przerw w dostawach energii elektrycznej. 2018 r. przyniósł spółce pozycję lidera pod względem niezawodności, mierzonej wskaźnikami SAIDI i SAIFI. Osiągnięcie takich rezultatów możliwe było w dużej mierze dzięki coraz szerszemu stosowaniu i udoskonalaniu technologii prac pod napięciem oraz wprowadzaniu nowoczesnych środków łączności w zarządzaniu siecią. Chcemy utrzymać ten trend, dlatego dostosujemy naszą strukturę terenową do potrzeb sieci i oczekiwań klientów – mówi Piotr Dorawa Prezes Zarządu Energa Operator.

21 maja 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie Rejonu Dystrybucji Energi Operatora w Gdyni. Placówka obejmie swoim zasięgiem obszar ponad 200 km2, na który składa się teren Gdyni, Sopotu, Rumii i gmin: Kosakowo, części gminy Żukowo oraz części gminy wiejskiej Wejherowo.

W modelu przyjętym przez Energę Operatora Rejony Dystrybucji stanowią centrum koordynacji prac monterów i specjalistów w terenie. Dotychczasowe doświadczenia wykazały, że ich odpowiednie rozmieszczenie znacząco przyczynia się do poprawy niezawodności dostaw energii elektrycznej i skrócenia czasu reakcji na sytuacje awaryjne. W ostatnim czasie Energa Operator otworzyła też osiem innych Rejonów Dystrybucji: w Iławie, Sierpcu, Braniewie, Malborku, Starogardzie Gdańskim, Słupcy, Rypinie i Radziejowie.

Utworzenie Rejonu w Gdyni jest odpowiedzią na wyzwania, które przed pomorską energetyką stawia przyszłość, jak coraz większa decentralizacja, szybki przyrost przyłączonych mikroinstalacji oraz rozwój elektromobilności – mówi Maurycy Kacprzak, Dyrektor Generalny Oddziału Energi Operatora w Gdańsku.

Źródło: ENERGA SA

Wpis został opublikowany 23 Maj 2019 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć