Sport w energetyce

Enea wspiera siatkarskie talenty. Finał Enei Mini Cup 2019

Zakończyła się tegoroczna edycja ligi mini piłki siatkowej Enea Mini Cup. Wielki finał siatkarskich rozgrywek odbył się 22 maja w Poznaniu. Rywalizowało prawie tysiąc dziewcząt i chłopców z Poznania i całej Wielkopolski. Zawody rozgrywane były pod szyldem Enei Akademii Sportu – projektu, dzięki któremu młodzi sportowcy mają szansę rozwijać swoje sportowe talenty pod okiem profesjonalistów.

Uczestnicy Enei Mini Cup 2019 rywalizowali w ośmiu turniejach eliminacyjnych. Po pierwszych zmaganiach wszystkie drużyny zostały podzielone na grupę złotą oraz srebrną. W rozgrywkach rywalizowało prawie 250 zespołów w sześciu kategoriach: dwójki dziewcząt, dwójki chłopców, trójki dziewcząt, trójki chłopców, czwórki dziewcząt i czwórki chłopców. Wszystkie turnieje eliminacyjne odbywały się w halach B i C POSiR-u. Odbył się tam również finał rozgrywek. W Enei Mini Cup od początku utworzenia, w każdej edycji uczestniczy około tysiąca dzieci z trzydziestu szkół z Poznania i okolic.

W wielkim finale – 22 maja – wzięło udział 50 najlepszych drużyn z grup złotych w swoich kategoriach. Trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii otrzymały w nagrodę wyjazd na Camp Siatkarski do Kołobrzegu pod okiem Marcina Prusa, wielokrotnego reprezentanta Polski, który odbędzie się 11-13 czerwca 2019 r. Ambasadorką Enei Ligi Mini Piłki Siatkowej jest znana siatkarka – Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Tworząc naszą Ligę Mini Piłki Siatkowej, postawiliśmy na rozwój dziecięcej siatkówki. Jesteśmy przekonani, że talentów sportowych należy szukać wśród dzieci i zachęcać je do wyboru tej właśnie dyscypliny sportu – mówi Sławomir Krenczyk, Dyrektor Departamentu PR i Komunikacji w Enei. – Nasze działania w ramach Enei Akademii Sportu systematycznie wspierają system szkoleń najmłodszych sportowców. Pomagają nam w tym profesjonaliści, wspólnie z którymi wprowadzamy najlepszych młodych ludzi na kolejne etapy i szczeble sportowej kariery – dodał Sławomir Krenczyk.

Na kibiców – poza sportowymi emocjami – czekały dodatkowe atrakcje, m.in. dmuchane place zabaw, fotobudka, a z nowości: blender bike i symulatory ergometrów. Blender bike to rower stacjonarny z… blenderem. Dzięki energii wytworzonej podczas jazdy zasila blender, w którym przygotowywany jest zdrowy koktajl. Jego zblendowanie nie powinno trwać dłużej niż minutę. Podawany był oczywiście w biodegradowalnych kubkach.

Uczestnicy mogli również ścigać się na ergometrach wioślarskich. Ich rywalizację w czasie rzeczywistym mogli obserwować na specjalnym telewizorze kibicujący im koledzy – to dzięki wizualizacji toru regatowego wirtualnemu odwzorowaniu wyścigu. Organizatorzy finału zapewnili również nagrody dla kibiców.

Enea Akademia Sportu znalazła się wśród najważniejszych programów prezentowanych w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce”. W tym roku FOB opublikował aż 33 dobre praktyki Grupy Enea, w tym Eneę Akademię Sportu promującą aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Wspólnie ze szkołami, Enea pomaga szkolić i trenować około trzy tysiące dzieci z Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego i Piły.

Źródło: Grupa Enea

Działy

Reklama