Ciepłownictwo » Na Europejskim Kongresie Gospodarczym Fortum promuje czystą…

Na Europejskim Kongresie Gospodarczym Fortum promuje czystą energię

16 Maj 2019 Możliwość komentowania Na Europejskim Kongresie Gospodarczym Fortum promuje czystą energię została wyłączona Share 'Na Europejskim Kongresie Gospodarczym Fortum promuje czystą energię' on Facebook Share 'Na Europejskim Kongresie Gospodarczym Fortum promuje czystą energię' on Email Share 'Na Europejskim Kongresie Gospodarczym Fortum promuje czystą energię' on Print Friendly

Inwestowanie w czyste technologie energetyczne jest koniecznością i wyzwaniem dla gospodarki ‒podkreślali uczestnicy trwającego właśnie Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Jednym z najważniejszych tematów kongresu jest energetyka. Fortum jest europejskim liderem wdrażania czystych rozwiązań w produkcji i dystrybucji energii elektrycznej i ciepła.

Spółka była jednym z prekursorów poważnej debaty na temat znaczenia czystego powietrza oraz o wyzwaniach jakie stoją w związku z tym przed sektorem energetycznym w naszym kraju. Jednym z działań, które Fortum podjęło w tym obszarze jest program „Czysta energia dla Wrocławia”. Dzięki niemu w ścisłym centrum miasta likwidowane są stare piece grzewcze, tzw. kopciuchy.

Fortum, zgodnie z naszą wizją „Dla czystszego świata” od dawna działa na rzecz zrównoważonego rozwoju miast, w których jest obecne. Program „Czysta energia dla Wrocławia” to przykład tego, jak ważna jest dla nas ta sprawa. Liczę, że między innymi dzięki temu programowi w ciągu najbliższych kilku lat uda się zredukować problem smogu w stolicy Dolnego Śląska ‒ mówił podczas Kongresu Piotr Górnik, Dyrektor ds. Energetyki cieplnej Fortum.

Walka ze smogiem była jednym z najważniejszych tematów poruszanych na Kongresie. Fortum prezentowało uruchomioną niedawno nową elektrociepłownię w Zabrzu. O wyjątkowości inwestycji stanowi przede wszystkim jej elastyczność paliwowa. Elektrociepłownia jest zasilana węglem i RDF z możliwością spalania biomasy. Proporcja poszczególnych rodzajów paliwa może być zmieniana, w zależności od ich cen oraz dostępności, co zapewnia instalacji bezpieczne funkcjonowanie przez następne kilkadziesiąt lat.

Po raz pierwszy w polskiej elektrociepłowni wykorzystywany RDF. Jest to paliwo wyprodukowane z odpadów nienadających się do ponownego wykorzystania. Tym samym EC Zabrze idealnie wpisuje się w gospodarkę o obiegu zamkniętym, w której to, co mogłoby trafić na wysypiska śmieci, trafia po przetworzeniu do elektrociepłowni i służy wytwarzaniu ciepła i prądu ‒ dodał Jacek Ławrecki, Rzecznik Prasowy Fortum.

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem ponad 11,5 tysiąca gości z Polski, Europy, świata. W ponad 150 sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów, a także komisarze unijni, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy, decydenci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne.

Źródło: Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.

Wpis został opublikowany 16 Maj 2019 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć