Ciepłownictwo » GPEC – zmiany w strukturze Zarządu

GPEC – zmiany w strukturze Zarządu

9 Maj 2019 Możliwość komentowania GPEC – zmiany w strukturze Zarządu została wyłączona Share 'GPEC – zmiany w strukturze Zarządu' on Facebook Share 'GPEC – zmiany w strukturze Zarządu' on Email Share 'GPEC – zmiany w strukturze Zarządu' on Print Friendly

Zarząd GPEC Sp. z o.o. jest obecnie dwuosobowy. Rolę Prezesa Zarządu pełni Marcin Lewandowski, który do tej pory był Członkiem Zarządu, natomiast Anna Jakób pozostała na zajmowanym stanowisku Członka Zarządu.

Karsten Rogall, który do tej pory był trzecim Członkiem Zarządu, z racji innych funkcji pełnionych w Grupie Leipziger, do której należy GPEC, nie będzie zasiadał w zarządzie polskiej spółki.

Zmiany w strukturze Zarządu GPEC zostały zatwierdzone na ostatnim posiedzeniu Rady Nadzorczej i weszły w życie z początkiem maja.

Marcin Lewandowski – z GPEC związany jest od 2010 r., a w Zarządzie Spółki zasiada od 2015 r. Od wielu lat jest ekspertem w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami energetyki cieplnej oraz wodociągowej. Pełnił funkcje Prezesów Zarządów, zarządzał obszarami technicznym oraz handlowym. W Grupie GPEC jako Dyrektor ds. Finansowych zajmował się m.in. organizacją struktury grupy kapitałowej, modelem biznesowym oraz nadzorem właścicielskim spółek zależnych.  Od 2014 r. prowadził skuteczną akwizycję, a następnie pełnił funkcję Prezesa Zarządu spółki Unikom, która ostatecznie została włączona w strukturę GPEC w październiku 2016 r. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej na kierunku Inżynieria Środowiska.

Anna Jakób – z Grupą GPEC związana jest od 2001 r., a w jej Zarządzie zasiada od 2016 r. Wcześniej pełniła rolę Dyrektor ds. Handlu, Dyrektor ds. Technicznych oraz Prezes Zarządu Orchis Energia Sopot (spółki ciepłowniczej z Sopotu). Doświadczenie zdobywała pełniąc przez kilkanaście lat funkcje menedżerskie w branży energetycznej.
Absolwentka Politechniki Gdańskiej, gdzie uzyskała tytuł magistra inżyniera na kierunku Zarządzanie oraz MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.

Źródło: Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.

Wpis został opublikowany 9 Maj 2019 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć