Ciepłownictwo » Minister Krzysztof Tchórzewski z wizytą na budowie nowego bloku…

Minister Krzysztof Tchórzewski z wizytą na budowie nowego bloku Elektrociepłowni Żerań

18 Kwi 2019 Możliwość komentowania Minister Krzysztof Tchórzewski z wizytą na budowie nowego bloku Elektrociepłowni Żerań została wyłączona Share 'Minister Krzysztof Tchórzewski z wizytą na budowie nowego bloku Elektrociepłowni Żerań' on Facebook Share 'Minister Krzysztof Tchórzewski z wizytą na budowie nowego bloku Elektrociepłowni Żerań' on Email Share 'Minister Krzysztof Tchórzewski z wizytą na budowie nowego bloku Elektrociepłowni Żerań' on Print Friendly

Inwestycja wykorzystująca najnowsze technologie postępuje zgodnie z planem, co oznacza, że już wkrótce zaczną działać nowoczesne rozwiązania, spełniające wysokie normy środowiskowe – powiedział Minister Energii Krzysztof Tchórzewski w trakcie konferencji podsumowującej prace przy budowie nowego bloku gazowo-parowego Elektrociepłowni Żerań.

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski podczas swojej wizyty w Elektrociepłowni Żerań wskazał, że wszystkie kluczowe etapy zostały osiągnięte, a skala wykonanych prac oraz jakość współpracy pomiędzy podwykonawcami jest imponująca.

Chciałbym podkreślić, że budowa bloku gazowo-parowego oraz nowej kotłowni, które mieliśmy okazję dziś zwiedzić, w wymierny sposób przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców Warszawy i okolic – podkreślił Minister Tchórzewski. Dodał, że dzięki inwestycji wyeksploatowane kotły węglowe zostaną wycofane z użycia, a nowa jednostka będzie spełniać rygorystyczne standardy środowiskowe oraz regulacje unijne. Modernizacja będzie wykonana zgodnie z wymogami Dyrektywy ws. Emisji Przemysłowych oraz wymogami BAT.

W swoim przemówieniu Minister Krzysztof Tchórzewski zwrócił uwagę, że plany budowy bloku gazowo-parowego trwały od 2009 r. – Jednak ich realizacja wyraźnie nabrała tempa od 2016 r. To wskazuje, jak priorytetowe dla obecnego rządu jest nie tylko dążenie do spełniania norm środowiskowych, ale poprzez takie inwestycje budujemy także bezpieczeństwo energetyczne Polek i Polaków – wyjaśnił.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 18 Kwi 2019 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć