EkoMobility

Czterdzieści Renault ZOE w barwach Vozilli już jeździ po Wrocławiu

Vozilla wprowadziła do swojej floty pojazdy Renault ZOE. We wtorek 2 kwietnia w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu nastąpiło uroczyste przekazanie 40 nowych samochodów. Zastąpiły one najbardziej wysłużone Nissany Leaf.

Nowe pojazdy można od 2 kwietnia wypożyczać w systemie MWSE. W aplikacji Vozilli rozpoznamy je po innym zdjęciu oraz wyszukamy, korzystając z opcji filtrowania.

Rozwój oraz zwiększanie komfortu jazdy jest jednym z podstawowych zadań Vozilli. Cieszymy się z nawiązania współpracy z Renault, dzięki czemu nasi użytkownicy mogą poruszać się po ulicach Wrocławia kolejnym wygodnym, miejskim samochodem. Renault ZOE jest znakomitym autem do usług car-sharingowych ze względu na swój wysoki zasięg, niewielkie gabaryty oraz komfort użytkowania – mówił Paweł Luksic, Prezes Firmy Enigma, operatora Vozilli.

Wrocław stawia na elektromobilność

Firma Nawrot przekazała Vozilli 40 samochodów Renault ZOE w wersji Life, z silnikiem o mocy 92 KM. Wszystkie z nich wyposażone są m.in. w system multimedialny R-LINK Evolution, z ekranem dotykowym i intuicyjną nawigacją oraz w łącze bluetooth, a także w automatyczną klimatyzację, system kontroli ciśnienia w oponach oraz system dynamicznej kontroli jazdy ESC. Renault Zoe jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu od 200 do 300 km (w zależności od warunków pogodowych oraz stylu jazdy kierowcy).

Bardzo cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z Vozillą, która obecnie jest liderem elektrycznego car-sharingu w Polsce. Cenimy również zaangażowanie miasta Wrocław w propagowanie elektromobilności – podkreślił Andrzej Gemra, Z-ca Dyrektora Renault East ds. Efektywności i Rozwoju Nowych Projektów Renault.

O rozwoju Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla i innych rozwiązaniach elektromobilnych, na które coraz chętniej stawiają władze Wrocławia przypomniał również Wiceprezydent Jakub Mazur. – Od 2017 r. możemy korzystać z pojazdów MWSE Vozilla. Wrocławianie bardzo chętnie wybierają proekologiczne współdzielone środki transportu i korzystają nie tylko z elektrycznych samochodów, ale także hulajnóg, skuterów czy też roweru miejskiego. Zrównoważony rozwój jest dla nas bardzo ważny, dlatego w dalszym ciągu chcemy wprowadzać w naszym mieście kolejne nowoczesne i proekologiczne technologie – wyjaśnił Wiceprezydent Wrocławia.

Źródło: Urząd Miejski we Wrocławiu

Działy

Reklama