CSR w energetyce » Wolontariusze uwalniają MegaMoc!

Wolontariusze uwalniają MegaMoc!

15 Lut 2019 Możliwość komentowania Wolontariusze uwalniają MegaMoc! została wyłączona Share 'Wolontariusze uwalniają MegaMoc!' on Facebook Share 'Wolontariusze uwalniają MegaMoc!' on Email Share 'Wolontariusze uwalniają MegaMoc!' on Print Friendly

Grupa TAURON wspiera kolejny projekt wolontariatu. Pracownicy firmy odnowią trzy szpitalne sale w województwach śląskim, małopolskim i dolnośląskim. W Opolu z kolei pomalują pokój w domu dziecka. Przedsięwzięcie zaczyna się od malowania pracowni USG w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie przy ul. Truchana 7.

Fundacja ISKIERKA od wielu lat remontuje i doposaża dziecięce oddziały szpitalne, dlatego zaprosiła wolontariuszy Grupy TAURON do współpracy przy odmalowaniu pomieszczenia. 27 lutego 2019 r. trafi tam bowiem wysoko specjalistyczne urządzenie do badań USG, na które Fundacja pomogła pozyskać środki.

Zakup tego specjalistycznego sprzętu to efekt współpracy i zaangażowania zarówno ze strony szpitala, jak i Urzędu Miasta. Cieszę się bardzo, że po raz kolejny możemy liczyć na wsparcie pracowników Grupy TAURON. Tym razem zakasują rękawy i malują, a kilka lat temu tworzyli np. Chór Energetyków towarzyszący Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej na naszym koncercie – mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes Fundacji ISKIERKA.

Przez placówki medyczne w obszarze działania Grupy TAURON, co miesiąc przewijają się setki małych pacjentów. Jedni wychodzą po kilku dniach, dla innych szpitalne sale to smutna codzienność, w których spędzają tygodnie i miesiące. W świecie białych fartuchów, zielonych kafli i stetoskopów brakuje nierzadko poczucia bezpieczeństwa. Wolontariusze TAURONA zamienią kilka szpitalnych sal w miejsca przytulne, ciepłe i nasycone energią kolorów.

Nasi pracownicy to ludzie tak kompetentni, jak wrażliwi, oddani i wspierający różnorakie szlachetne działania. Nowa inicjatywa naszych pracowników to malowanie szpitalnych sal. My jako firma staramy się również i tę aktywności wspierać – podsumowuje Łukasz Zimnoch, Rzecznik Prasowy TAURON Polska Energia.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 15 Lut 2019 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć