News » I etap gazociągu Lwówek – Odolanów w końcowej fazie odbiorów

I etap gazociągu Lwówek – Odolanów w końcowej fazie odbiorów

11 Lut 2019 Możliwość komentowania I etap gazociągu Lwówek – Odolanów w końcowej fazie odbiorów została wyłączona Share 'I etap gazociągu Lwówek – Odolanów w końcowej fazie odbiorów' on Facebook Share 'I etap gazociągu Lwówek – Odolanów w końcowej fazie odbiorów' on Email Share 'I etap gazociągu Lwówek – Odolanów w końcowej fazie odbiorów' on Print Friendly

Gazociąg, który połączy Lwówek i Odolanów będzie istotnym elementem Korytarza Gazowego Północ-Południe oraz częścią magistrali łączącej Terminal LNG w Świnoujściu z podziemnymi magazynami gazu w Wierzchowicach i Mogilnie. Odbiór techniczny I etapu, tj. odcinka łączącego Lwówek i Krobię, odbył się 4 lutego 2019 r.

Odbiór obejmował zarówno część liniową, jak i obiektową w zakresie wszystkich branż: formalno-prawnej i geodezyjnej, budowlanej, technologicznej, elektrycznej, przeciwkorozyjnej, aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki (AKPiA), telemetrii i sterowania.

Potwierdzono gotowość techniczną wszystkich elementów gazociągu. Odebrano:

  • ok 114 km gazociągu DN 1000 wraz z linią światłowodową,
  • liniowe zespoły zaporowo-upustowe z układami obejściowymi wyposażonymi w kolektory umożliwiające podłączenie nowych odbiorców w miejscowościach Opalenica, Kotowo, Kościan i Krzemieniewo,
  • przebudowane węzły przesyłowe gazu w Lwówku i Krobi.

Do końca lutego 2019 r. planowane jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie powstałej infrastruktury. Przejęcie do eksploatacji oraz odbiór końcowy inwestycji przewidywane są na przełomie marca i kwietnia 2019 r.

Źródło: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Wpis został opublikowany 11 Lut 2019 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć