Ciepłownictwo » PGE Toruń zrealizowała plan podłączając do sieci ciepłowniczej…

PGE Toruń zrealizowała plan podłączając do sieci ciepłowniczej ponad 80 nowych obiektów

11 Sty 2019 Możliwość komentowania PGE Toruń zrealizowała plan podłączając do sieci ciepłowniczej ponad 80 nowych obiektów została wyłączona Share 'PGE Toruń zrealizowała plan podłączając do sieci ciepłowniczej ponad 80 nowych obiektów' on Facebook Share 'PGE Toruń zrealizowała plan podłączając do sieci ciepłowniczej ponad 80 nowych obiektów' on Email Share 'PGE Toruń zrealizowała plan podłączając do sieci ciepłowniczej ponad 80 nowych obiektów' on Print Friendly

Ponad 80 tematów związanych z przyłączaniem nowych obiektów z rynku pierwotnego i wtórnego o łącznej mocy 11,28 MWt zostało zrealizowanych w 2018 r. przez departament handlowy PGE Toruń. To więcej niż założono w planie.

PGE Toruń w 2018 r. prowadziła intensywne prace związane z przyłączaniem nowych obiektów do sieci ciepłowniczej. Prace dotyczyły zarówno rynku pierwotnego – przyłączaniu nowych klientów, co było możliwe również dzięki uciepłownieniu nowych terenów dotąd nie objętych siecią ciepłowniczą (rozbudowa sieci na nowym toruńskim osiedlu JAR), jak i przekonaniu klientów z rynku wtórnego do zmiany ogrzewania na ciepło sieciowe.

Podsumowując, w 2018 r. przyłączono budynki o łącznej mocy 11,28 MWt, w tym:

  • z rynku pierwotnego 8,29 MW (32 budynki), co stanowi bisko 100% powstających budynków, będących w zasięgu sieci ciepłowniczej.
  • z rynku wtórnego: 2,99 MW (48 budynków), w tym program „ciepłej wody użytkowej” zrealizowany w 12 obiektach.

Proces przyłączania nowych obiektów obejmował również budowę przyłączy i węzłów cieplnych. Warto również podkreślić, że PGE Toruń w zeszłym roku prowadziła również kilkanaście tematów przyłączeniowych, które zaskutkują przyłączaniem obiektów w 2019 r.

Do największych, zeszłorocznych zrealizowanych przedsięwzięć należały: nowe obiekty rozbudowującego się Wojewódzkiego Szpital Zespolonego w Toruniu, największe w Toruniu nowe przedszkole miejskie i kolejne budynki mieszkaniowe na osiedlu JAR, obiekty o charakterze produkcyjno-usługowym (np. Neuca, hale magazynowe), rozbudowujące się obiekty Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz kamienice w zabytkowej części Starówki i Bydgoskiego Przedmieściu.

W przypadku tych ostatnich obiektów – kamienic na Starówce i Bydgoskim Przedmieściu, właściciele mogli skorzystać z dofinansowania wynikającego z prowadzonego przez PGE Toruń od ponad 10 lat programu wsparcia likwidacji niskiej emisji. Celem programu jest ochrona zabytkowych obszarów Torunia przed emisją zanieczyszczeń oraz poprawa jakości powietrza, poprzez przyłączanie budynków i lokali do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wsparcie w ramach programu, oprócz pokrycia wszystkich kosztów przyłączenia budynku do sieci ciepłowniczej, polega na jednorazowym dofinansowaniu części nakładów, związanych z przystosowaniem instalacji wewnętrznej budynków do przyłączenia do sieci.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Wpis został opublikowany 11 Sty 2019 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć