News » Wiceminister Ireneusz Zyska otworzył konferencję Hydrogen Conference

Wiceminister Ireneusz Zyska otworzył konferencję Hydrogen Conference

17 lis 2023 Brak komentarzy

Wiceminister Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Ireneusz Zyska otworzył konferencję Hydrogen Conference. Wydarzenie odbyło się 16 listopada 2023 r. na Uniwersytecie Warszawskim.

– Polska jest jednym z liderów europejskiego rynku związanego z rozwojem wodoru. Chcemy nie tylko produkować czy użytkować wodór, zwłaszcza wodór odnawialny, chcemy też zbudować przemysł, który będzie zajmował się budową urządzeń niezbędnych w całym łańcuchu wartości gospodarki wodorowej – mówił Wiceminister Ireneusz Zyska.

W swojej wypowiedzi Wiceminister przypominał, że rozwój gospodarki wodorowej, wzrost zapotrzebowania na wodór w Polsce, transport tego nośnika energii czy kwestia finansowania, są kluczowe w dekarbonizacji krajowej gospodarki.

– Jeżeli Polska chce zachować swoją konkurencyjność, chce być wiodącym państwem na rynkach europejskich i światowych, musimy dołożyć wszelkich starań by rozwijać przemysł wodorowy. Musimy doprowadzić do współpracy świata nauki i przemysłu, po to by wdrażać najlepsze rozwiązania do polskiej gospodarki – dodał.

Pełnomocnik rządu ds. OZE podkreślił także, że wykorzystanie wodoru przyczyni się do spadku emisyjności produkcji energii elektrycznej, wpłynie na spadek cen energii elektrycznej, przyczyniając się tym samym do poprawy bezpieczeństwa energetycznego w Polsce.

Konferencja Hydrogen Conference zorganizowana była przez Klub Energetyczny, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Energetyki – Instytut Badawczy. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wpis został opublikowany 17 lis 2023 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Zapisując się do Newslettera otrzymasz bezpłatny dostęp do każdego wydania dwumiesięcznika „Nowa Energia”.

Warto zobaczyć