News » TAURON sfinansuje Zielone Laboratoria. Oto lista laureatów

TAURON sfinansuje Zielone Laboratoria. Oto lista laureatów

23 maj 2022 Możliwość komentowania TAURON sfinansuje Zielone Laboratoria. Oto lista laureatów została wyłączona Share 'TAURON sfinansuje Zielone Laboratoria. Oto lista laureatów' on Facebook Share 'TAURON sfinansuje Zielone Laboratoria. Oto lista laureatów' on Email Share 'TAURON sfinansuje Zielone Laboratoria. Oto lista laureatów' on Print Friendly

140 szkół z czterech województw na południu Polski zgłosiło się do programu Zielone Laboratoria TAURONA. Energetyczny lider wybrał cztery najlepsze projekty. Każda z tych szkół otrzyma 100 000 tys. zł na remont i wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów ścisłych.

– Wiedza jest solidnym fundamentem pod budowę nowoczesnego społeczeństwa, dlatego TAURON chce wspierać szkoły. Bardzo nas cieszy olbrzymie zainteresowanie programem. Zdumiewa różnorodność pomysłów, kreatywność uczniów i fachowość nauczycieli. Do konkursu zgłosiły się szkoły z gmin, małych i dużych miast – wyjaśnia Paweł Szczeszek, Prezes TAURON Polska Energia. – W proces edukacyjny włączają się także nasze spółki i wielu naszych pracowników, to przejaw odpowiedzialności firmy za region, w którym działamy. Miłością do energetyki chcemy zarazić najmłodszych, liczymy że wielu z nich będzie chciało realizować swoje marzenia pracując w Grupie TAURON – mówi prezes Szczeszek.

Aplikacje konkursowe zostały nadesłane ze 140 szkół. Najwięcej zgłoszeń pochodziło z województwa śląskiego, było ich aż 68, z województwa dolnośląskiego zostało nadesłanych 35 aplikacji, z województwa małopolskiego 30, zaś z województwa opolskiego trafiło 7 zgłoszeń.

Oto lista wybranych szkół:

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach,
  • Szkoła Podstawowa im. Ks. Franciszka Gołby w Bachowicach,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu,
  • Szkoła Podstawowa nr 14 im. Stefana Żeromskiego w Gliwicach będącej częścią Zespołu Szkół  Ogólnokształcących nr 14.

Materiały wideo do pobrania: https://mab.to/ZPS3DDUxA https://mab.to/GfWAXdOrQ

– Wygrana w konkursie Zielone Laboratoria TAURONA pozwoli naszej szkole wypełnić technologiczną lukę. Nasza szkoła mieści się na Śląsku, jesteśmy Ślązakami – nasi górnicy kopią głęboko, lecz nasi uczniowie patrzą na świat szeroko, szukają nowych, lepszych rozwiązań, chcą wpływać na zmieniający się świat. Wsparcie TAURONA to bezcenna inwestycja w edukację naszych dzieciaków, dzięki której zasilą w przyszłości grono studentów Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego lub innej uczelni w Polsce lub na świecie. Zmieniający się świat potrzebuje kreatywnych i pełnych zapału młodych ludzi, a dzięki Dobrej Energii TAURONA będziemy mogli ten zapał metodycznie rozwijać – wyjaśnia Dagmara Knapik ze Szkoły Podstawowej nr 14 z Gliwic.

Pracownie w zwycięskich szkołach będą powstawać w czasie wakacji. Otwarcie nowych laboratoriów nastąpi we wrześniu br.

Nagrodzone projekty przedstawiają konkretne potrzeby szkół i możliwość ich zaspokojenia. Analiza wszystkich zgłoszeń pokazuje, że uczniowie bardzo poważnie podchodzą do nauki przedmiotów przyrodniczych i informatycznych. Widać, że wielu z nich dostrzega, że fizyka, chemia, biologia, geografia i informatyka mogą być kluczem do dostatniego i ciekawego życia.

TAURON wspiera naukę

TAURON od lat wspiera szkoły i inne placówki edukacyjne, m. in. tworząc w technikach klasy patronackie, w których obecnie uczy się 1300 osób. Najlepsi uczniowie mogą liczyć na stypendia naukowe fundowane przez firmę. TAURON organizuje zajęcia, a także praktyki i staże zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy. W proces nauczania zaangażowani są także sami pracownicy TAURONA, wcielający się w rolę wykładowców i prowadzących warsztaty merytoryczne.

Projekt POWER

Sto szkół z całej Polski wzięło udział w projekcie POWER zakończonym w 2021 r. zrealizowanym przez TAURON we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Dzięki niemu TAURON może w przyszłości pozyskiwać fachowców, których już teraz zaczyna brakować na rynku.

Program POWER stanowi istotny krok w kształceniu kadr dla sektora energetycznego. Badania pokazują, że już teraz na rynku pracy brakuje niezbędnych profesjonalistów z tej dziedziny. Zaangażowanie w program POWER pozwoliło Grupie TAURON mieć realny wpływ na proces kształcenia praktycznego w sektorze elektroenergetycznym. W ciągu dwóch lat realizacji przedsięwzięcia udało się przemodelować proces edukacyjny i wzbogacić go o zajęcia praktyczne. Jednym z efektów projektu jest utworzenie sześciu modelowych programów kształcenia.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 23 maj 2022 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć