Wydarzenia - zapowiedzi » MIĘDZYNARODOWA XIV KONFERENCJA KOTŁOWA 2022

MIĘDZYNARODOWA XIV KONFERENCJA KOTŁOWA 2022

21 kw. 2022 Możliwość komentowania MIĘDZYNARODOWA XIV KONFERENCJA KOTŁOWA 2022 została wyłączona Share 'MIĘDZYNARODOWA XIV KONFERENCJA KOTŁOWA 2022' on Facebook Share 'MIĘDZYNARODOWA XIV KONFERENCJA KOTŁOWA 2022' on Email Share 'MIĘDZYNARODOWA XIV KONFERENCJA KOTŁOWA 2022' on Print Friendly

Katedra Maszyn i Urządzeń Energetycznych Politechniki Śląskiej w Gliwicach (KMiUE) przy współudziale ENERGOPROJEKT K-ce, ENERGOPOMIAR G-ce, FAMET Kędzierzyn-K., FPM Mikołów, IChPW Zabrze, RAFAKO Racibórz, Sumitomo Sosnowiec, TAURON Wytwarzanie, UDT Wa-wa mają zaszczyt zaprosić na Konferencję: 14th INTERNATIONAL CONFERENCE ON BOILER TECHNOLOGY – POLAND ’2022 / MIĘDZYNARODOWA XIV KONFERENCJA KOTŁOWA ’2022 Aktualne problemy budowy i eksploatacji kotłów Technologie transformacji energetycznej Problemy eksploatacji elektrowni, elektrociepłowni i ciepłowni.

Ta cykliczna konferencja, organizowana od 58 lat w cyklu 4-letnim, jest wg specjalistów uznawana za jedną z najważniejszych konferencji z dziedziny kotłów i szeroko pojętych zagadnień energetyki na świecie. W poprzednich edycjach brało w niej udział ponad 500 uczestników. Do cyklu ICBT Poland wprowadziliśmy na stałe, za zgodą organizatorów, cykliczną konferencję (w cyklu 2-letnim) MODERNIZACJA KOTŁÓW RUSZTOWYCH organizowaną przez firmę TECH-EXPO z Bielska-B. W ramach 14th ICBT Poland wydzielony został blok konferencyjny dot. zagadnień ciepłowniczych i kotłów rusztowych.

Komitet Organizacyjny i Rada N-P 14th ICBT Poland w pełni zdaje sobie sprawę z powagi problemów związanych ze światową sytuacją pandemiczną, kryzysem klimatycznym, wyczerpywaniem kopalnych surowców energetycznych, ale energetyka, gospodarka, życie wymaga od specjalistów nowych pomysłów i nowych rozwiązań. Nie możemy trwać w bezczynności. Żeby przetrwać i pozostawić następnym pokoleniom świat przyjazny dla istnienia musimy działać efektywnie.

Od ostatniej 13th ICBT Poland 2018 minął standardowy okres czterech lat. Czas więc zebrać się znów, aby przedyskutować problemy, ocenić i wdrożyć współczesne osiągnięcia nauki i techniki w dziedzinie rozwiązań konstrukcyjnych, technicznych i materiałowych kotłów, wymienników ciepła i urządzeń ograniczających emisję gazów i pyłów. Musimy wymienić doświadczenia eksploatacyjne, a także wybrać odpowiednie kierunki nowych inwestycji, modernizacji i transformacji. Źródłem szczegółowych wyzwań jest wejście w życie zmian
podyktowanych pakietem klimatycznym „Europejski Zielony Ład”.

ICBT Poland tradycyjnie skupia liczne grono specjalistów z wielu firm i krajów. Prezentowane są osiągnięcia i nowe rozwiązania z dziedziny produkcji i eksploatacji urządzeń, wyniki badań naukowych uczelni i ośrodków naukowo-badawczych. Wygłaszanych jest ok 100 referatów i komunikatów. Artykuły o najwyższych walorach naukowych i technicznych będą kierowane do publikacji w renomowanych czasopismach. Wszystkie zgłoszone referaty będą recenzowane i bezpośrednio prezentowane przez autorów na konferencyjnych sesjach problemowych. Językami konferencji są polski i angielski. Przewidywane są tłumaczenia symultaniczne.

W ramach Konferencji organizowana będzie wystawa problemowa i 3 Sesje Informacji N – T, w których jednostki badawcze, produkcyjne i eksploatacyjne przedstawią swoje firmy i osiągnięcia.

Materiały konferencyjne, dla każdego uczestnika, ujęte będą w pełnym wymiarze i kolorze na nośnikach elektronicznych, a ich kompendium (abstrakty) będzie wydane w wersji książkowej. W obu wersjach emisji istnieje możliwość załączenia materiałów reklamowych dostarczonych przez firmy.

Szczegóły: https://icbt.polsl.pl/#o-konferencji

Źródło: Katedra Maszyn i Urządzeń Energetycznych, Politechnika Śląska

Wpis został opublikowany 21 kw. 2022 w następujących kategoriach: Wydarzenia - zapowiedzi. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć