Wydarzenia - zapowiedzi » III Kongres Kogeneracji | 27-29 czerwca 2022 r.

III Kongres Kogeneracji | 27-29 czerwca 2022 r.

19 kw. 2022 Możliwość komentowania III Kongres Kogeneracji | 27-29 czerwca 2022 r. została wyłączona Share 'III Kongres Kogeneracji | 27-29 czerwca 2022 r.' on Facebook Share 'III Kongres Kogeneracji | 27-29 czerwca 2022 r.' on Email Share 'III Kongres Kogeneracji | 27-29 czerwca 2022 r.' on Print Friendly

Unijna polityka klimatyczno-energetyczna, nowoczesne technologie w kogeneracji i transformacja energetyczna – wokół tych tematów będzie się koncentrować uwaga uczestników III Kongresu Kogeneracji. Wydarzenie, organizowane po raz trzeci przez Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych, odbędzie się w dniach 27-29 czerwca 2022 r. w Kazimierzu Dolnym.

Tegoroczny Kongres będzie okazją do rozmowy na temat kluczowych wyzwań, przed którymi stoją krajowe przedsiębiorstwa ciepłownicze. W dyskusjach panelowych wezmą udział eksperci i przedstawiciele czołowych firm sektora elektroenergetycznego. Do udziału w wydarzeniu zaproszono naukowców, osoby odpowiedzialne za obszar energetyki i ciepłownictwa w administracji rządowej i samorządowej, jak również członków innych organizacji branżowych, aktywnie kształtujących rynek produkcji energii elektrycznej i ciepła w Polsce.

W programie III Kongresu Kogeneracji zaplanowano cztery panele tematyczne:

  • Kogeneracja w dobie wyzwań klimatyczno-energetycznych,
  • Wsparcie publiczne w transformacji energetyki,
  • Klimatyczny wymiar polityki miejskiej,
  • Nowoczesne technologie dla kogeneracji.

Uczestnicy Kongresu poruszą zatem zagadnienia, które będą miały decydujący wpływ na transformację energetyczną i w tym kontekście rozwój kogeneracji w naszym kraju.

Transformacja energetyczna przyspiesza, a tym samym zwiększa się dyskusja na temat kierunków zmian w polskim ciepłownictwie i elektroenergetyce. Stąd tak ważne jest szukanie przestrzeni do wymiany poglądów i dialogu na temat wyzwań, przed jakimi stajemy w obliczu realizowanych procesów inwestycyjnych czy zmian w europejskiej polityce klimatycznej – podkreśla Wojciech Dąbrowski, Prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej i Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych – II edycja Kongresu Kogeneracji zakończyła się przyjęciem stanowiska, w którym sformułowaliśmy obawy dotyczące pakietu Fit for 55 i zmian prawnych postulowanych przez Komisję Europejską. W ten sposób z Kazimierza Dolnego popłynął wyraźny sygnał, że branża ciepłownicza i sektor elektroenergetyczny mówią jednym głosem w kwestii tempa transformacji energetyki w naszym kraju.

Podczas Kongresu Kogeneracji wręczona zostanie statuetka Przyjaciela Kogeneracji. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom, które mają wyjątkowy wkład w działania na rzecz promocji produkcji energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu. W poprzednich edycjach wydarzenia statuetka Przyjaciela Kogeneracji trafiła (w 2019 r.) do Krzysztofa Tchórzewskiego – ministra energii w latach 2015-2019, (w 2021 r.) do prof. dr hab. Waldemara Kamrata z Politechniki Gdańskiej.

W poprzednich edycjach Kongresu Kogeneracji w Kazimierzu Dolnym uczestniczyło kilkuset ekspertów: przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, menadżerów przedsiębiorstw energetycznych oraz naukowców, którzy dyskutowali na temat kondycji i perspektyw rozwoju energetyki i ciepłownictwa.

Kongres Kogeneracji organizujemy w Kazimierzu Dolnym już po raz trzeci. Zapraszamy do udziału wszystkich tych, którzy chcą wziąć udział w dyskusji na temat rozwoju kogeneracji w naszym kraju – podkreśla dr Janusz Ryk, Dyrektor Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.

Więcej informacji o Kongresie znajdują się na stronie http://www.kongreskogeneracji.pl

Źródło: Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych

Wpis został opublikowany 19 kw. 2022 w następujących kategoriach: Wydarzenia - zapowiedzi. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć