CSR w energetyce » TAURON wspiera uczniów. Szkoły mogą dostać spore pieniądze

TAURON wspiera uczniów. Szkoły mogą dostać spore pieniądze

21 mar 2022 Możliwość komentowania TAURON wspiera uczniów. Szkoły mogą dostać spore pieniądze została wyłączona Share 'TAURON wspiera uczniów. Szkoły mogą dostać spore pieniądze' on Facebook Share 'TAURON wspiera uczniów. Szkoły mogą dostać spore pieniądze' on Email Share 'TAURON wspiera uczniów. Szkoły mogą dostać spore pieniądze' on Print Friendly

Zielone Laboratoria TAURONA to program, w ramach którego wyłonione zostaną cztery szkoły, każda z nich otrzyma 100 000 tysięcy złotych na remont i wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów ścisłych. Szczegóły dostępne są na stroniehttps://laboratoria.tauron.pl/. W tej edycji wystartować mogą szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z południa Polski. TAURON ogłosił szczegóły programu w trakcie pikniku naukowego, który zorganizował przy Stadionie Śląskim.

– 
Zielony Zwrot TAURONA to nasz strategiczny kierunek rozwoju, opierający się na transformacji firmy. Zależy nam na tym, aby ten proces oparty był na wiedzy i kompetencjachDlatego wspieramy edukację młodych ludzi, których chcemy zarazić miłością do energetyki – wyjaśnia Artur Warzocha, Wiceprezes TAURON Polska Energia. – W ramach programu wspieramy szkoły z całego naszego obszaru działania, czyli od Zgorzelca po Tarnów. Chcemy zapewnić uczniom i nauczycielom szerszy dostęp do nowoczesnych technologii, wzmocnić ich kompetencje, a przede wszystkim stworzyć przestrzeń do prowadzenia projektów zespołowych. Umiejętność pracy zespołowej ma bowiem fundamentalne znaczenie przy kreowaniu rzeczywistych innowacji – podkreśla Artur Warzocha.

Do konkursu mogą zgłaszać się szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Warunki są bardzo proste. Wystarczy stworzyć atrakcyjną prezentację szkoły i planowanej pracowni (wideo, prezentacja), a następnie wysłać projekt wraz z opisem planowanych działań i kosztorysem wydatkowania 100 tys. zł. Gotowe zgłoszenia należy wysłać na adres tpe.laboratoria@tauron.pl Organizatorzy wybiorą cztery szkoły, które otrzymają po 100 tys. zł na nową pracownię. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: https://laboratoria.tauron.pl/

Zainteresowani udziałem w konkursie mogą zgłaszać swoje projekty do 15 maja. Już 23 maja zostaną ogłoszone wyniki, a pracownie w zwycięskich szkołach będą powstawać w okresie wakacyjnym. Otwarcie nowych pracowni nastąpi we wrześniu.

TAURON wspiera naukę

TAURON od lat wspiera szkoły i inne placówki edukacyjne, m.in. tworząc w technikach klasy patronackie, w których obecnie uczy się 1300 osób. Najlepsi uczniowie mogą liczyć na stypendia naukowe fundowane przez firmę. TAURON organizuje zajęcia, a także praktyki i staże zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy. W proces nauczania zaangażowani są także sami pracownicy TAURONA, wcielający się w rolę wykładowców i prowadzących warsztaty merytoryczne.

Pierwszy dzień wiosny z TAURONEM

W pierwszy dzień wiosny na Stadionie Śląskim podczas pikniku naukowego TAURON pokazuje dzieciom niezwykły świata energii elektrycznej. Dzięki ciekawym eksperymentom, dzieci uczą się między innymi, jak bezpiecznie korzystać z prądu oraz poznają zagrożenia z nim związane. W programie, poza nauką, przewidziano wiosenne gry i zabawy, malowanie twarzy i modelowanie zwierzątek z baloników. Wydarzenie w Parku Śląskim dedykowane jest uczniom klas 1-4.

Na platformie YouTube działa kanał edukacyjny w ramach programu „Bezpieczniki TAURONA – włącz dla dobra dziecka”’. Można na nim znaleźć filmy dla dzieci i młodzieży, które w przystępny i atrakcyjny sposób przedstawiają zagadnienia z dziedziny fizyki i energetyki. Ponadto na stronie https://edukacja.bezpieczniki.tauron.pl/  znajdują się, m.in. gotowe scenariusze lekcji, gry online, quizy i ćwiczenia, a nawet instrukcje krok po kroku, jak w bezpieczny sposób, w domowych warunkach przeprowadzić ciekawe doświadczenia. Co roku TAURON organizuje również konkurs na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny energetyki.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 21 mar 2022 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć