News » Webinarium z wdrażania zapisów ustawy o dodatku osłonowym dla gmin

Webinarium z wdrażania zapisów ustawy o dodatku osłonowym dla gmin

24 sty 2022 Możliwość komentowania Webinarium z wdrażania zapisów ustawy o dodatku osłonowym dla gmin została wyłączona Share 'Webinarium z wdrażania zapisów ustawy o dodatku osłonowym dla gmin' on Facebook Share 'Webinarium z wdrażania zapisów ustawy o dodatku osłonowym dla gmin' on Email Share 'Webinarium z wdrażania zapisów ustawy o dodatku osłonowym dla gmin' on Print Friendly

Aby ułatwić i usprawnić pracę jednostek obsługujących przyjmowanie wniosków o dodatek osłonowy resort klimatu i środowiska organizuje webinaria z wdrażania zapisów ustawy o dodatku osłonowym dla gmin. Wirtualne spotkania dla przedstawicieli gmin odbędą się 25 i 31 stycznia (do wyboru).

Zaproszenia na szkolenia wraz z formularzem rejestracyjnym zostały przekazane poprzez platformę ePUAP do wszystkich gmin w Polsce. Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, a o uczestnictwie w webinarium decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia będą przyjmowane z adresów służbowych (weryfikacja domen).

Kompleksowe informacje na temat dodatku osłonowego znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska w zakładce dodatek osłonowy.


Już od ponad dwóch tygodni mieszkańcy Polski mogą składać w gminach wnioski o dodatek osłonowy. Wsparcie w bezprecedensowej kwocie ponad 4 mld zł trafi do blisko 7 mln gospodarstw domowych, co stanowi prawie połowę wszystkich gospodarstw w Polsce. Dodatek osłonowy jest elementem rządowej tarczy antyinflacyjnej, w skład której wchodzi też m. in.: obniżenie VAT-u, akcyzy na gaz, ciepło i energię. To kompleksowy instrument, który zniweluje rosnące ceny, jednocześnie nie hamując wzrostu gospodarczego i wspierając tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Wpis został opublikowany 24 sty 2022 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć