Elektroenergetyka » Wiceminister Edward Siarka na konferencji dotyczącej Europejskiego Zielonego Ładu

Wiceminister Edward Siarka na konferencji dotyczącej Europejskiego Zielonego Ładu

18 paź 2021 Możliwość komentowania Wiceminister Edward Siarka na konferencji dotyczącej Europejskiego Zielonego Ładu została wyłączona Share 'Wiceminister Edward Siarka na konferencji dotyczącej Europejskiego Zielonego Ładu' on Facebook Share 'Wiceminister Edward Siarka na konferencji dotyczącej Europejskiego Zielonego Ładu' on Email Share 'Wiceminister Edward Siarka na konferencji dotyczącej Europejskiego Zielonego Ładu' on Print Friendly

– W dyskusji na temat unijnej Strategii na rzecz bioróżnorodności, nie pozostajemy biernym odbiorcą. Jesteśmy aktywni na forum międzynarodowym. Szukamy sojuszników, którzy tak jak Polska mają obawy do zaproponowanych działań. Nasz wypracowany model gospodarki leśnej wpisuje się w trend równoważenia wszystkich funkcji lasów – powiedział Wiceminister Edward Siarka podczas konferencji naukowej dotyczącej Europejskiego Zielonego Ładu, która odbyła się w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu dnia 15 października br.

Konferencja z cyklu „Szanse i Zagrożenia” współorganizowana była przez Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski im. prof. Jana Szyszko. Wydarzenie otworzyli o. dr Tadeusz Rydzyk – Rektor i Założyciel WSKSiM w Toruniu oraz Krystyna Szyszko, żona śp. prof. Jana Szyszko, byłego ministra środowiska.

W dwóch panelach dyskusyjnych wzięło udział wielu prelegentów ze świata nauki, polityki krajowej oraz międzynarodowej. Pierwszy panel został zatytułowany słowami śp. prof. Jana Szyszko „Polskie lasy mogą odegrać istotną rolę w walce o lepszy klimat”, natomiast drugiemu przyświecały słowa bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego „Przyroda to najpiękniejszy uniwersytet”. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród leśników i miłośników przyrody.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wpis został opublikowany 18 paź 2021 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć