News » GAZ-SYSTEM otrzymał zgodę URE na obrót gazem na sąsiadujących obszarach bilansowania

GAZ-SYSTEM otrzymał zgodę URE na obrót gazem na sąsiadujących obszarach bilansowania

6 paź 2021 Możliwość komentowania GAZ-SYSTEM otrzymał zgodę URE na obrót gazem na sąsiadujących obszarach bilansowania została wyłączona Share 'GAZ-SYSTEM otrzymał zgodę URE na obrót gazem na sąsiadujących obszarach bilansowania' on Facebook Share 'GAZ-SYSTEM otrzymał zgodę URE na obrót gazem na sąsiadujących obszarach bilansowania' on Email Share 'GAZ-SYSTEM otrzymał zgodę URE na obrót gazem na sąsiadujących obszarach bilansowania' on Print Friendly

GAZ-SYSTEM, zgodnie z art. 9 ust. 3 Rozporządzenia Komisji (UE) nr 312/2014 z dnia 26 marca 2014 r. ustanawiającego kodeks sieci dotyczący bilansowania gazu w sieciach przesyłowych (Dz. U. UE poz. 91 nr 15 – dalej: „NC BAL”), wnioskował do Prezesa URE o zgodę na obrót gazem na sąsiadujących obszarach bilansowania.
Uzyskanie tej zgody jest alternatywą dla obrotu produktami przenoszącymi prawo własności lub produktami związanymi z lokalizacją OSP na jego własnym obszarze bilansowania i uprawnia Operatora do korzystania z nich jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Zgoda wydawana jest na okres jednego roku na podstawie złożonego wniosku oraz z uwzględnieniem funkcjonowania rynku krajowego.

Więcej informacji na stronie Urzędu Regulacji Energetyki

Źródło: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Wpis został opublikowany 6 paź 2021 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć