News » Dalszy ciąg polsko-czeskich rozmów na temat kopalni w Turowie

Dalszy ciąg polsko-czeskich rozmów na temat kopalni w Turowie

30 lipiec 2021 Możliwość komentowania Dalszy ciąg polsko-czeskich rozmów na temat kopalni w Turowie została wyłączona Share 'Dalszy ciąg polsko-czeskich rozmów na temat kopalni w Turowie' on Facebook Share 'Dalszy ciąg polsko-czeskich rozmów na temat kopalni w Turowie' on Email Share 'Dalszy ciąg polsko-czeskich rozmów na temat kopalni w Turowie' on Print Friendly

29 lipca 2021 r., strony polska i czeska ponownie przystąpiły do negocjacji w sprawie KWB Turów.

Do rozmów po stronie polskiej zasiedli m. in. Adam Guibourgé-Czetwertyński, Wiceminister Resortu Klimatu i Środowiska oraz Paweł Jabłoński – Wiceminister Spraw Zagranicznych, a także przedstawiciele kierownictwa Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Podczas spotkania Strony kontynuowały wprowadzanie do umowy zapisów, które wypracowane zostały podczas spotkań na szczeblu eksperckim. Odbywały się one dwa tygodnie wcześniej, a ich zadaniem było uzgodnienie kwestii technicznych dotyczących monitorowania wód podziemnych, hałasu i jakości powietrza w rejonie działania KWB Turów.

Kolejne spotkanie Stron polskiej i czeskiej zostało zaplanowane na kolejny czwartek 5 sierpnia br.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wpis został opublikowany 30 lipiec 2021 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć