Sport w energetyce » Mistrzowska Mega Moc Siatkówki

Mistrzowska Mega Moc Siatkówki

20 maj 2021 Możliwość komentowania Mistrzowska Mega Moc Siatkówki została wyłączona Share 'Mistrzowska Mega Moc Siatkówki' on Facebook Share 'Mistrzowska Mega Moc Siatkówki' on Email Share 'Mistrzowska Mega Moc Siatkówki' on Print Friendly

Uczniowie z jastrzębskich szkół wzięli udział w treningu z zawodnikami mistrza Polski – Jastrzębskiego Węgla. Była to zapowiedź wracania do normalności, w której widowiska sportowe i treningi odbywają się bez przeszkód. Wydarzenie zorganizował TAURON i Polska Liga Siatkówki przy wsparciu drużyny Jastrzębskiego Węgla oraz Jastrzębskiej Akademii Talentów.

– Chyba każdy z nas odczuwa tęsknotę za aktywnością czy to rekreacyjną, czy sportową. TAURON wspólnie z Polską Ligą Siatkówki zorganizował trening dla pięćdziesięciu młodych sportowców, by promować aktywność fizyczną, rywalizację, ale i rozwój umiejętności społecznych – wyjaśnia zaangażowanie TAURONA Grzegorz Furgał, Doradca Zarządu TPE ds. Komunikacji i PR. – Siatkówka ma w Polsce swój gwiezdny czas, do triumfów reprezentacji doszły tegoroczne sukcesy polskich drużyn na arenie europejskiej. Z siatkówką jesteśmy związani na każdym poziomie – od wspierania rozgrywek krajowych na najwyższym poziomie po animowanie inicjatyw skierowanych do młodzieży – dodaje Grzegorz Furgał.

– Cieszymy się, że nasz Sponsor tak aktywnie działa i wspiera najmłodszych w tym, by na co dzień kochali ruch i sport – mówi Artur Popko, Prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – To niezwykle ważne, by wśród dzieci i młodzieży dbać o ruch fizyczny, szczególnie w czasach pandemii, gdy przez długi czas były pozbawione takiej możliwości.

– Miło patrzeć na zabawę i radość dzieciaków, cieszę się że powoli wracamy do czasów, gdy takie wydarzenia były naszą codziennością – podkreśla Leszek Dejewski, drugi trener mistrzów Polski z Jastrzębia-Zdroju. – Nasz klub od lat stawia na młodzież, mamy w swojej seniorskiej drużynie wychowanków, a naszą dumą jest Akademia talentów.

Młodzi adepci piłki siatkowej spotkali się z zawodnikami drużyny mistrza Polski: Szymonem Bińkiem – libero drużyny Jastrzębskiego Węgla, Patrykiem Cichoszem – środkowym, Grzegorzem Kosokiem – środkowym oraz Leszkiem Dejewskim – członkiem sztabu szkoleniowego. Trening poprowadził Marcin Prus – wielokrotny reprezentanta Polski w piłce siatkowej.

Dzieci są w różnym wieku, z klas 1-8 i są to zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Pochodzą one z 3 szkół podstawowych z Jastrzębia-Zdroju, Żor, Boryni oraz z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

TAURON od lat wspiera sport w Polsce. Jest sponsorem Ligi Siatkówki Kobiet (TAURON Ligi), I ligi mężczyzn (TAURON 1. Liga Mężczyzn), wspiera także PlusLigę i Superpuchary Polski kobiet i mężczyzn. TAURON jest także partnerem tytularnym TAURON Pucharu Polski Kobiet oraz TAURON Pucharu Polski Mężczyzn, jak i międzynarodowego turnieju charytatywnego Giganci Siatkówki.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 20 maj 2021 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć