EkoMobility » Rusza druga edycja kampanii Elektromobilni.pl

Rusza druga edycja kampanii Elektromobilni.pl

16 Kwi 2021 Brak komentarzy Share 'Rusza druga edycja kampanii Elektromobilni.pl' on Facebook Share 'Rusza druga edycja kampanii Elektromobilni.pl' on Email Share 'Rusza druga edycja kampanii Elektromobilni.pl' on Print Friendly

Kierowcy samochodów elektrycznych w Polsce zostaną zwolnieni z opłat za przejazd autostradami, otrzymają wysokie rabaty na usługi ładowania, a online będą mogli korzystać z kilku nowych, praktycznych narzędzi, w tym kalkulatora kosztów podróży – to tylko niektóre elementy drugiej edycji kampanii elektromobilni.pl. Jej premiera odbyła się w Centrum Nowej Mobilności PSPA w Warszawie.

Kampania realizowana przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu (KOZK) to pierwsza w Polsce i najbardziej kompleksowa w Europie inicjatywa na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu. Została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwa Infrastruktury. Wspierają ją także samorządy, organizacje społeczne, izby handlowe i organizacje gospodarcze oraz instytucje naukowe. Patronat nad kampanią objęły także liczne ambasady w Polsce, m.in. Niderlandów, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Izraela i Niemiec. Pierwsza edycja elektromobilni.pl odbyła się w ostatnim kwartale ubiegłego roku – w tym czasie kampania dotarła do prawie 2 mln osób. W ramach projektu zrealizowano ponad 500 różnych działań edukacyjnych oraz promujących zeroemisyjny transport, a  na stronie elektromobilni.pl udostępniono 10 narzędzi i kalkulatorów ułatwiających zakup i eksploatację pojazdów elektrycznych.

Liderzy sektora elektromobilności kolejny raz łączą siły na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu. Kampania elektromobilni.pl to wzorowy przykład współpracy instytucji badawczych z branżą, przyczyniający się do realizacji celów o fundamentalnym znaczeniu dla klimatu, gospodarki i społeczeństwa – mówi Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka i dodaje, że nadrzędnym celem pozostaje zmiana nawyków mobilnościowych Polaków. Ma ona kluczowe znaczenie dla obniżenia emisji generowanych przez sektor transportu. To wieloetapowy, złożony proces, dlatego w 2021 r. program kampanii elektromobilni.pl jest jeszcze bardziej rozbudowany. – Kampania zostanie wzbogacona o nowe narzędzia, a zakres działań edukacyjnych ulegnie znacznemu rozszerzeniu. Chcemy przekonać Polaków, że elektromobilność to nie tylko wiodący trend w sektorze motoryzacyjnym, ale przede wszystkim szansa na ochronę środowiska, klimatu i w konsekwencji – na poprawę jakości naszego życia – podkreśla Minister Kurtyka.

W 2021 r. ramach kampanii zostanie m.in. zainaugurowany projekt „Autostrada do elektromobilności”, którego realizacja przyniesie konkretne korzyści dla użytkowników EV. Dzięki współpracy kampanii elektromobilni.pl z firmą Autopay, kierowcy samochodów elektrycznych w Polsce zostaną zwolnieni z opłat za przejazd autostradami A1 i A4 – mówi Dyrektor Zarządzający PSPA, Maciej Mazur.

W ramach naszego przedsięwzięcia ruszy też program „Elektromobilna Polska”, w którym zostaną wskazane i wyróżnione miasta, instytucje, miejsca oraz firmy przyjazne rozwojowi elektromobilności. Dla uczestników programu przewidzieliśmy szkolenia, warsztaty, konsultacje oraz promocję w ramach kampanii. Szacujemy, że do końca roku na specjalnej, interaktywnej mapie tego programu pojawi się około dwa tysiące nowych miejsc przyjaznych elektromobilności – mówi Kierownik KOZK i Zastępca Dyrektora ds. Zmian Klimatu i Współpracy Międzynarodowej IOŚ – PIB Agnieszka Ragin. Uczestnicy „Elektromobilnej Polski” otrzymają też certyfikaty potwierdzające ich zaangażowanie w rozwój zeroemisyjnego transportu i pakiety identyfikacyjne.

Sercem kampanii pozostaje portal elektromobilni.pl, na którym do tej pory uruchomiono: katalog samochodów elektrycznych, mapę stacji ładowania, kalkulator kosztów ładowania, porównywarkę taryfową, profiler ładowarki domowej, kalkulator CO2, mapę zasięgu oraz kalkulator całkowitych kosztów użytkowania. W tym roku kampania wzbogaci się o kalkulatory kosztów zakupu, kosztów podróży oraz mocy instalacji fotowoltaicznej niezbędnej do ładowania samochodu elektrycznego w domu zieloną energią.  W ramach kampanii elektromobilni.pl zaplanowano również szereg konferencji i wydarzeń branżowych.

Zaczynamy od spotkania MOVE Mobility&Vehicles, które odbędzie się już 18 czerwca w formule hybrydowej. W drugiej połowie roku serdecznie zapraszamy na Kongres Nowej Mobilności, Zero Race oraz na Zlot elektromobilni.pl – mówi Dyrektor Zarządzający PSPA Maciej Mazur.

Ukoronowaniem naszych działań będzie trzecia już edycja międzynarodowej konferencji Global e-Mobility Forum – GEF, połączona z trzecią odsłoną konkursu Globalnego Lidera Elektromobilności i czwartą Krajowego Lidera Elektromobilności. W ubiegłym roku w GEF wzięło udział 52 prelegentów z 22 krajów, a konferencja zgromadziła prawie trzytysięczną widownię ze 116 krajów świata – dodaje kierująca KOZK Agnieszka Ragin. 

PSPA planuje ponadto dalszy rozwój EV Klubu Polska – największego klubu właścicieli i użytkowników samochodów elektrycznych w kraju, skupiającego obecnie ponad 500 członków. – Klubowicze mogą korzystać z przywilejów i rabatów, w tym nawet siedmioprocentowych zniżek na usługi ładowania. Już niedługo wysokość zniżek wzrośnie do dziesięciu, a na wybranych stacjach nawet do dwudziestu procent. Szacujemy, że do końca 2021 r. liczba członków klubu wzrośnie do ponad dwóch tysięcy, a kierowcy EV w Polsce będą mogli korzystać z ponad tysiąca kodów zniżkowych – mówi Koordynator EV Klub Polska Łukasz Lewandowski.

Kampanię elektromobilni.pl wspiera ponad stu partnerów, w tym 26 firm całego łańcucha wartości elektromobilności. Do partnerów strategicznych elektromobilnych.pl należą: ABB, BMW, Enelion, Grupa Volkswagen, Hyundai, Mercedes-Benz, Nexity, PKN ORLEN i Toyota, a do partnerów branżowych Alphabet, Arval, EFL, Garo, GO+EAuto, GreenWay, LeasePlan, LOTOS, Nissan, PKO Leasing, PRE Biel oraz Volvo.

Transmisja z premiery drugiej części kampanii jest dostępna stronie elektromobilni.pl oraz na profilach kampanii w serwisach YouTube i Facebook.

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych 

Wpis został opublikowany 16 Kwi 2021 w następujących kategoriach: EkoMobility, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć