CSR w energetyce » PGE zachęca do włączenia się w tworzenie Wirtualnego Muzeum…

PGE zachęca do włączenia się w tworzenie Wirtualnego Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego

7 Kwi 2021 Brak komentarzy Share 'PGE zachęca do włączenia się w tworzenie Wirtualnego Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego' on Facebook Share 'PGE zachęca do włączenia się w tworzenie Wirtualnego Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego' on Email Share 'PGE zachęca do włączenia się w tworzenie Wirtualnego Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego' on Print Friendly

PGE Polska Grupa Energetyczna zachęca do włączenia się w tworzenie ekspozycji w Wirtualnym Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego. Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą się podzielić rodzinnymi pamiątkami w postaci m.in. dokumentów, listów, zdjęć, mogą zgłosić się poprzez stronę internetową tajnepanstwo.pl. 

– Zachęcamy do włączenia się w tworzenie Wirtualnego Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego. Każdy z nas może mieć wpływ na to, jakie zbiory będzie prezentowało to unikalne muzeum, a nasze rodzinne pamiątki mogą stać się częścią wyjątkowej multimedialnej ekspozycji – mówi Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. 

Wszystkie zgłoszone materiały przejdą wstępną weryfikację, a następnie zostaną przetworzone na formę cyfrową i zwrócone do właścicieli.

W Wirtualnym Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego prezentowanych będzie ponad 3 tys. eksponatów. Każdy z odwiedzających muzeum będzie mógł wybrać to, co go najbardziej interesuje. Specjalny algorytm zaproponuje indywidulną trasę zwiedzania lub wystawę w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

– Wirtualne muzea nie mają ograniczeń. Można w nich swobodnie wędrować w czasie i przestrzeni. Działają 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. A co najważniejsze, są w stanie pomieścić nieograniczoną liczbę zbiorów – dodaje Maciej Piwowarczuk.

Wirtualne Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego jest projektem autorskim realizowanym przez Fundację na rzecz Wielkich Historii. Mecenasem Muzeum jest Fundacja PGE. Otwarcie muzeum planowane jest w 2022 r.

Fundacja na rzecz Wielkich Historii od 2008 r. działa na polu edukacji historycznej. W swoich działaniach odkrywa dziedzictwo i przeszłość na nowo, wykorzystując nowoczesne technologie w procesach digitalizacji i udostępniania szerokiej publiczności zbiorów, archiwów oraz kolekcji. Fundacja tworzy między innymi narracyjne wystawy w internecie (np. kosciuszko.wielkiehistorie.pl), udostępnia innowacyjne narzędzia do nauki historii (np. aplikacja ToTuBy).

Fundacja PGE prowadzi działania społeczne m.in. nastawione na edukację i pielęgnowanie pamięci historycznej. W 2021 roku  zakupiła i przekazała do Muzeum Pamięci Powstania Warszawskiego zbiór oryginalnych dokumentów konspiracyjnych Armii Krajowej z lat 1943-1944. Fundacja PGE prowadzi również projekt „Tablice pamięci”, którego celem jest przywrócenie pamięci o Tablicach Tchorka upamiętniających miejsca egzekucji Polaków w czasie II Wojny Światowej.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Wpis został opublikowany 7 Kwi 2021 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć