News » Minister Klimatu i Środowiska wręczył odznaki „Za zasługi dla…

Minister Klimatu i Środowiska wręczył odznaki „Za zasługi dla Energetyki”

22 Lut 2021 Brak komentarzy Share 'Minister Klimatu i Środowiska wręczył odznaki „Za zasługi dla Energetyki”' on Facebook Share 'Minister Klimatu i Środowiska wręczył odznaki „Za zasługi dla Energetyki”' on Email Share 'Minister Klimatu i Środowiska wręczył odznaki „Za zasługi dla Energetyki”' on Print Friendly

18 lutego 2021 r. Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka wręczył odznaki „Za zasługi dla Energetyki” Panom: Pawłowi Gajdzie z Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH), Panu Maciejowi Lipce z Narodowego Centrum Badań Jądrowych i Panu Adamowi Rajewskiemu z Politechniki Warszawskiej.

Paweł Gajda od 2012 r. jest zawodowo związany z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, od 2015 r. jako adiunkt w Wydziale Energetyki i Paliw w Katedrze Zrównoważonego Rozwoju Energetycznego. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym nagradzanych w konkursach na najlepsze publikacje naukowe z dziedziny energetyki jądrowej. Jest ekspertem Komisji Europejskiej ds. oceny projektów badawczych z zakresu energetyki jądrowej. Za działalność na rzecz młodego pokolenia inżynierów jądrowych otrzymał w 2020 r. nagrodę Jan Runnemark Award przyznawaną przez European Nuclear Society Young Generation Network.

Maciej Lipka związany jest z Narodowym Centrum Badań Jądrowych, gdzie pracuje od 2013 r. w Zakładzie Badań Reaktorowych. Od 2020 r. jest kierownikiem Działu Analiz i Pomiarów Reaktorowych.

Adam Rajewski od 12 lat pracuje na rzecz energetyki, zarówno na uczelni w Zakładzie Termodynamiki Instytutu Techniki Cieplnej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, jak i w sektorze prywatnym. Jest współautorem dwóch ekspertyz na temat możliwości uczestnictwa polskiego przemysłu w rozwoju energetyki jądrowej i współautorem interdyscyplinarnego kursu o zmianach klimatu prowadzonego przez Uniwersytet Warszawski.

Odznaki honorowe „Za zasługi dla Energetyki” przyznawane są na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 listopada 2001 r.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wpis został opublikowany 22 Lut 2021 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć