CSR w energetyce » To serce waży tonę – podsumowanie akcji „Pomagamy do kwadratu”

To serce waży tonę – podsumowanie akcji „Pomagamy do kwadratu”

20 Lis 2020 Możliwość komentowania To serce waży tonę – podsumowanie akcji „Pomagamy do kwadratu” została wyłączona Share 'To serce waży tonę – podsumowanie akcji „Pomagamy do kwadratu”' on Facebook Share 'To serce waży tonę – podsumowanie akcji „Pomagamy do kwadratu”' on Email Share 'To serce waży tonę – podsumowanie akcji „Pomagamy do kwadratu”' on Print Friendly

Pracownicy Grupy TAURON zebrali dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów ponad tonę artykułów żywnościowych, papierniczych, chemicznych, kosmetycznych i zabawek. Tegoroczna zbiórka w ramach akcji „Pomagamy do kwadratu” pobiła ubiegłoroczny rekord.

– Zbiórka artykułów papierniczych, chemicznych, kosmetycznych, leków i zabawek dla dzieci z placówek należących do Stowarzyszenia Domu Aniołów Stróżów okazała się rekordową w historii TAURONA – podsumowuje działanie Łukasz Zimnoch, Rzecznik Prasowy TAURON Polska Energia. – Moje koleżanki i koledzy z całego terenu, na którym działamy, pomimo pandemii, okazali się niezwykle hojni i nadesłali produkty potrzebne do codziennego funkcjonowania – dodaje Zimnoch.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”, prowadzi nieodpłatnie 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha i klubów rozwoju dzieci. Jednostka ta, już od ponad 25 lat, opiekuje się dziećmi i ich rodzinami z Katowic i okolic. Obecnie we wszystkich placówkach (Katowice Załęże, Sosnowiec Juliusz, Chorzów Batory) pomoc w codziennych problemach otrzymuje kilkaset dzieci, młodzieży i ich rodzin. W trakcie pandemii – mimo czasowego zamknięcia placówek – wychowawcy, pedagodzy i asystenci rodzinni codziennie prowadzili i prowadzą zajęcia dla podopiecznych, pomagają dzieciom w nauce, pomagają w osobistych problemach oraz dostarczają posiłki, potrzebne do życia artykuły oraz materiały dydaktyczne do prowadzonych z dziećmi zajęć.

– Ludzkie serce to niezwykły organ, którego działanie zaskakuje mnie każdego dnia. W czasach, kiedy w każdej rodzinie troskamy się o zdrowie i życie najbliższych, nasi niezawodni przyjaciele z całej Grupy TAURON zorganizowali zbiórkę rzeczową, która pozwoli nam lepiej dbać o zaspokajanie codziennych potrzeb naszych podopiecznych. Zważyliśmy to Tauronowe serce – ma ponad tonę! Jesteśmy za tą pomoc i życzliwość niezwykle wdzięczni! TAURON to partner strategiczny Domu Aniołów Stróżów w 2020 r. – mówi Monika Bajka, Prezes Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”.

Aniołowe inicjatywy skierowane są na wsparcie i stwarzanie możliwości do zmiany w życiu dotkniętych wykluczeniem dzieci. To wyzwanie Stowarzyszenie podejmuje każdego dnia. Fachowcy wrażliwi na potrzeby dzieci zapewniają codzienną opiekę, wsparcie edukacyjne, a także zapewniają pomoc psychologów i pedagogów w rozwiązywaniu rodzinnych i rówieśniczych problemów.

W trakcie pandemii TAURON włącza się, bądź inicjuje, mnogie działania na rzecz społeczności lokalnych. Pracownicy firmy m.in.: szyli maseczki dla potrzebujących, środki pieniężne trafiły do szpitali. Obecnie TAURON koordynuje prace przy budowie dwóch szpitali polowych w województwie małopolskim.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 20 Lis 2020 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć