News » O gospodarce odpadami na szkoleniu NFOŚiGW

O gospodarce odpadami na szkoleniu NFOŚiGW

19 Lis 2020 Możliwość komentowania O gospodarce odpadami na szkoleniu NFOŚiGW została wyłączona Share 'O gospodarce odpadami na szkoleniu NFOŚiGW' on Facebook Share 'O gospodarce odpadami na szkoleniu NFOŚiGW' on Email Share 'O gospodarce odpadami na szkoleniu NFOŚiGW' on Print Friendly

Ponad 130 osób wzięło udział w szkoleniu on-line poświęconemu zasadom dofinansowania budowy nowych, rozbudowy lub modernizacji istniejących instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych z wytwarzaniem energii w kogeneracji. Uczestników spotkania, które odbyło się 17 listopada, przywitali Wiceminister Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba oraz Wiceprezes NFOŚiGW Dominik Bąk.

Na branżowym szkoleniu NFOŚiGW spotkali się przedstawiciele m.in. Investeko S.A., Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o., QS EEZ Sosnowiec sp. z o.o., Miejskiej Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Koszalinie, Recykl Organizacja Odzysku S.A., Veolia Energia Polska S.A., Związku Miast Polskich oraz Energia Jarocin Sp. z o.o.

– Cieszę się, że nasza propozycja spotkania on-line spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, co świadczy o tym, że stworzenie w kraju sieci instalacji termicznego zagospodarowania odpadów jest sprawą niezwykle ważną i potrzebną – powiedział Wiceminister Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba, otwierając szkolenie z ekspertami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Uczestnicy mieli niepowtarzalną szansę na zdobycie wiedzy o programie NFOŚiGW „Racjonalna gospodarka odpadami”, którego celem jest realizacja hierarchii sposobów postępowania z odpadami m.in. przez: zapobieganie powstawaniu odpadów, ustanowienie i utrzymanie powszechnych systemów selektywnego zbierania odpadów, utworzenie i utrzymanie w kraju zintegrowanej i wystarczającej sieci instalacji gospodarowania odpadami.

– Budżet programu Narodowego Funduszu wynosi 1,4 mld zł, z czego do rozdysponowania zostało jeszcze 575 mln zł – przypomniał Wiceprezes NFOŚiGW Dominik Bąk.

– Trwa nabór wniosków, więc warto sięgnąć po dostępne dofinansowanie. Szczególnie zachęcamy do tego tych, którzy w ramach swojej działalności integrują zagospodarowanie odpadów i zaspokojenie potrzeb mieszkańców z zakresie dostaw ciepła – dodał.

Uczestnicy szkolenia poznali nie tylko podstawowe zasady programu „Racjonalna gospodarka odpadami”, ale mogli też prześledzić krok po kroku formularz wniosku o dofinansowanie i zapoznać się z listą wymaganych do wniosku załączników. Nie zabrakło też wiedzy o szczegółowych kryteriach wyboru przedsięwzięć i kwestiach związanych z pomocą publiczną oraz finansami. Najczęściej pytano o maksymalną intensywność dofinansowania w związku z ograniczeniami wynikającymi z przepisów o pomocy publicznej.

W związku z liczną frekwencją i dużym zainteresowaniem tematem zagospodarowania odpadów, NFOŚiGW planuje organizację kolejnych tego typu bezpłatnych spotkań, o których będzie informował na stronie NFOŚiGW.

Szczegóły naboru w ramach programu „Racjonalna gospodarka odpadami” na stronie.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Wpis został opublikowany 19 Lis 2020 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć