Wydarzenia - relacje » VI Kongres Energetyczny DISE wektorem Europejskiego Zielonego…

VI Kongres Energetyczny DISE wektorem Europejskiego Zielonego Ładu w Polsce

22 Paź 2020 Możliwość komentowania VI Kongres Energetyczny DISE wektorem Europejskiego Zielonego Ładu w Polsce została wyłączona Share 'VI Kongres Energetyczny DISE wektorem Europejskiego Zielonego Ładu w Polsce' on Facebook Share 'VI Kongres Energetyczny DISE wektorem Europejskiego Zielonego Ładu w Polsce' on Email Share 'VI Kongres Energetyczny DISE wektorem Europejskiego Zielonego Ładu w Polsce' on Print Friendly

Za nami VI Kongres Energetyczny DISE, który odbył się 7-8 października 2020 r. we Wrocławiu. Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych w każdej edycji proponuje debatę w obszarze najbardziej strategicznych wyzwań dla naszego kraju, stąd tegorocznym tematem przewodnim był: European Green Deal w Polsce. Nowy ład skoncentrowany na osiągnięcie przez Unię Europejską neutralności klimatyczno-energetycznej do 2050 r. stanowi odpowiedź na problemy globalnego ocieplenia, wyczerpywania złóż oraz zanieczyszczenia powietrza. Ambicje unijne w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych wzrosły już do 60%, jednocześnie Chiny zadeklarowały neutralność klimatyczną do 2060 r. Jako think-tank zajmujący się problematyką transformacji energetycznej czujemy się odpowiedzialni za przyszłość Polski, włączając się aktywnie w dyskusje na temat zmian w polskiej energetyce.

Kongres energetyczny DISE to forum wymiany wiedzy oraz najlepszych doświadczeń biznesowych przez ekspertów, gdyż to właśnie Państwo tworzycie wraz z nami najwyższą jakość. W tym roku gościliśmy: ambasadorów, ministrów, polityków, samorządowców, naukowców, prawników, ekonomistów, inżynierów oraz aktywistów w dziedzinie energii i klimatu.

W dużym skrócie Kongres Energetyczny DISE 2020 to: 2 dni debat, 10 paneli dyskusyjnych, 82 prelegentów oraz 74 partnerów, których wsparcie pozwoliło nam po raz szósty spotkać się we Wrocławiu na największym wydarzeniu dla polskiego rynku energii. Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy obdarzyliście nas swoim zaufaniem w zakresie poziomu merytorycznego, ale także stworzenia bezpiecznej przestrzeni dyskusji w dobie pandemii.

To dla nas dowód, że ta trudna misja, której się podjęliśmy jest właściwym kierunkiem, który należy kontynuować.

Jeszcze raz Państwu dziękujemy za udział w naszym wydarzeniu i już dziś zapraszamy do Wrocławia na VII Kongres Energetyczny DISE w 2021 r.!

Źródło: Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych

Wpis został opublikowany 22 Paź 2020 w następujących kategoriach: Wydarzenia - relacje. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć