News » Lublin wspiera Warszawę w walce o czystą wodę

Lublin wspiera Warszawę w walce o czystą wodę

16 Wrz 2020 Brak komentarzy Share 'Lublin wspiera Warszawę w walce o czystą wodę' on Facebook Share 'Lublin wspiera Warszawę w walce o czystą wodę' on Email Share 'Lublin wspiera Warszawę w walce o czystą wodę' on Print Friendly

Awaria układu przesyłowego do warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka” jest w ostatnich dniach tematem, który porusza mieszkańców nie tylko stolicy. PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków przyłączyła się do walki o czystą wodę dla Warszawy, wypożyczając specjalistyczny sprzęt – pompy Flygt CP 3602, które pomogą w opanowaniu obecnej sytuacji.

– Podeszliśmy ze zrozumieniem do nagłej potrzeby związanej z awarią, której skutkiem jest zanieczyszczenie środowiska. Udostępniliśmy na 2 miesiące nasze rezerwowe urządzenia, tj. dwie pompy zanurzeniowe, przystosowane zarówno do wodnych układów chłodzenia w elektrociepłowniach, jak i pompowania ścieków komunalnych. Będą one wykorzystane w budowanej w Warszawie pompowni zastępczej – przejmą zadanie przepompowania do rurociągu na moście pontonowym wszystkich nieczystości, które obecnie trafiają do rzeki, w ilości ok.3,5 m3/sek. – mówi Przemysław Kołodziejak, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła.

– To nie pierwszy raz, kiedy wspieramy stolicę podczas awarii kolektora pod Wisłą – nasz sprzęt był wykorzystywany do tego celu w zeszłym roku. Pompa, którą udostępniliśmy, doskonale się wówczas sprawdziła, m.in. ze względu na wysoką wydajność i małą podatność na zatykanie w kanale wirnika – dodaje Marek Mazur, Zastępca Dyrektora Oddziału, Dyrektor Techniczny PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków.

Źródło: PGE Energia Ciepła S.A.

Wpis został opublikowany 16 Wrz 2020 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć