Wydarzenia - zapowiedzi » Europejski Zielony Ład w Polsce na VI Kongresie Energetycznym…

Europejski Zielony Ład w Polsce na VI Kongresie Energetycznym DISE

25 Sie 2020 Brak komentarzy Share 'Europejski Zielony Ład w Polsce na VI Kongresie Energetycznym DISE' on Facebook Share 'Europejski Zielony Ład w Polsce na VI Kongresie Energetycznym DISE' on Email Share 'Europejski Zielony Ład w Polsce na VI Kongresie Energetycznym DISE' on Print Friendly

European Green Deal w Polsce to temat przewodni VI Kongresu Energetycznego DISE wpisujący się w globalną walkę z globalnym ociepleniem w kierunku neutralnej-klimatycznie planety Ziemi. Przed polską energetyką zatem największe wyzwanie od ponad 100 lat przejścia na zeroemisyjną gospodarkę obiegu zamkniętego. Dwa dni debat z udziałem największych autorytetów branży energii to gwarancja debaty na najwyższym poziomie merytorycznym.

Kluczowym tematem kongresowym będzie rozwój OZE, w tym morskiej energetyki wiatrowej w celu osiągnięcia low-emission energy mix. Będziemy dyskutować także o wpływie digitalizacji na transformację energetyczną. Wspólnie wkraczamy w nową erę 2050 neutrality target, kiedy powstają nowe, szerokie perspektywy dla branży IT oraz sektora transportu poprzez inwestycje w elektromobilność. Zgodnie z KPEiK Do 2030 r. w Polsce ma powstać 300 obszarów zrównoważonych. Dynamicznie rosnąca liczba klastrów energii jest wyrazem wzrastającej świadomości prosumenckiej, a zarazem transponowaniem do naszej gospodarki światowych megatrendów.

2020 rok ma szansę stać się punktem zwrotnym dla polskiej energetyki, wkraczającej w I etap energy transition. DISE stawia na światowy poziom debaty zapraszając najwybitniejszych ekspertów do Stolicy Dolnego Śląska, Wrocławia. Spotkajmy się razem 7 października w The Bridge Wroclaw – MGallery na VI Kongresie Energetycznym DISE!”

Szczegóły: https://dise.org.pl/kongres/

Źródło: Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych

Wpis został opublikowany 25 Sie 2020 w następujących kategoriach: Wydarzenia - zapowiedzi. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć