Wydarzenia - zapowiedzi » II Kongres Kogeneracji

II Kongres Kogeneracji

25 Lut 2020 Możliwość komentowania II Kongres Kogeneracji została wyłączona Share 'II Kongres Kogeneracji' on Facebook Share 'II Kongres Kogeneracji' on Email Share 'II Kongres Kogeneracji' on Print Friendly

Już po raz drugi eksperci, przedstawiciele branży elektroenergetycznej, administracji rządowej i samorządowej, świata nauki oraz biznesu spotkają się, by dyskutować na temat perspektyw rozwoju kogeneracji w Polsce i Unii Europejskiej. II Kongres Kogeneracji obędzie się w dniach 19-21 października 2020 r., w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych.

Zeszłoroczny Kongres był pierwszym wydarzeniem tego typu, poświęconym w całości rozwojowi kogeneracji w naszym kraju.

Jak pokazały nasze zeszłoroczne doświadczenia, Kongres Kogeneracji stanowi przestrzeń do ożywionych debat i dyskusji na temat przyszłości naszego sektora – podkreśla Wojciech Dąbrowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych – Dobierając tematy, prelegentów i pracując nad agendą całości wydarzenia staramy się, aby wątki poruszane w dyskusjach panelowych odpowiadały realnym problemom i wyzwaniom kogeneracji w naszym kraju. 

Podczas II Kongresu Kogeneracji w dyskusjach panelowych poruszone zostaną tematy:

  • nowego modelu Rynku Ciepła w Polsce,
  • strategii Europejskiego Zielonego Ładu i perspektyw rozwoju kogeneracji do 2050 r.,
  • roli kogeneracji w zadaniach gmin i jednostek samorządu terytorialnego,
  • zastosowania nowoczesnych technologii w kogeneracji.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, świata nauki oraz biznesu. Do Kazimierza Dolnego, po raz kolejny, przyjadą menadżerowie czołowych polskich przedsiębiorstw energetycznych i naukowcy z kluczowych ośrodków akademickich, aby wspólnie dyskutować na temat wyzwań, przed jakimi stoi obecnie rodzima branża elektroenergetyczna i ciepłownicza.

Tradycją Kongresu Kogeneracji, zapoczątkowaną w Kazimierzu Dolnym w zeszłym roku, jest wyróżnianie osób lub instytucji aktywnie działających na rzecz rozwoju kogeneracji – podkreśla dr inż. Janusz Ryk, Dyrektor Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych. – W ubiegłym roku tytułem „Przyjaciela Kogeneracji” uhonorowany został Minister Energii – Krzysztof Tchórzewski m.in.: za wyjątkowy wkład w działania na rzecz tworzenia ram prawnych i instytucjonalnych, pozwalających skutecznie rozwijać kogenerację w naszym kraju.

Więcej informacji o II Kongresie Kogeneracji można znaleźć na stronie www.kongreskogeneracji.pl i na profilu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych na Twitterze (@kogeneracjaPTEZ).

Źródło: Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych

Wpis został opublikowany 25 Lut 2020 w następujących kategoriach: Wydarzenia - zapowiedzi. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć