Ciepłownictwo » Spółka OPEC-SYSTEM w elitarnym projekcie

Spółka OPEC-SYSTEM w elitarnym projekcie

12 Lut 2020 Możliwość komentowania Spółka OPEC-SYSTEM w elitarnym projekcie została wyłączona Share 'Spółka OPEC-SYSTEM w elitarnym projekcie' on Facebook Share 'Spółka OPEC-SYSTEM w elitarnym projekcie' on Email Share 'Spółka OPEC-SYSTEM w elitarnym projekcie' on Print Friendly

Spółka OPEC-SYSTEM podpisała umowę przystąpienia do projektu unijnego Upgrade DH. Projekt ten ma na celu poprawę pracy sieci ciepłowniczych w Europie poprzez wspieranie modernizacji wybranych systemów ciepłowniczych. Realizowany on będzie; w Niemczech, Danii, Holandii, Włoszech, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Litwie i Polsce. Jedynym reprezentantem naszego kraju biorącym w nim udział jest spółka z Grudziądza.

– Podstawowe korzyści tego projektu dla Systemu Ciepłowniczego Grudziądza to kompleksowa optymalizacja pracy systemu ciepłowniczego. Działania te w głównej mierze dążyć będą do poprawy efektywności energetycznej procesu produkcji i przesyłu ciepła, co oprócz korzyści ekonomicznych przyczyni się do poprawy jakości powietrza w mieście – podkreślił Radosław Augustyniak, Prezes OPEC-SYSTEM.

Podstawą projektu Upgrade DH jest zbiór doświadczeń ze zmodernizowanych sieci ciepłowniczych w Europie, dających możliwość skorzystania z najlepszych praktyk i wzorców. Przy jego wdrażaniu zostaną zastosowane innowacyjne modele biznesowe i organizacyjne oraz rozwiązania techniczne. Wspierany będzie proces modernizacji wybranych sieci ciepłowniczych. Ponadto przeprowadzona zostanie kampania promocyjna i wizerunkowa nowoczesnych sieci ciepłowniczych. Projekt Upgrade DH zainicjuje i wesprze proces modernizacji ośmiu wybranych systemów ciepłowniczych w Europie.

– Szczególna rola w tym innowacyjnym projekcie przypada Spółce z Grupy OPEC, która będzie jedynym polskim podmiotem biorącym w nim udział. Projekt Upgrade DH zakłada, że każdy jego uczestnik będzie przykładem i wzorcem, który będzie można powielić w innych miastach. Już dziś mogę zadeklarować chęć podzielenia się doświadczeniami z realizacji projektu z zainteresowanymi firmami z branży w ramach Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie – stwierdza Marek Dec, Prezes OPEC GRUDZIĄDZ.

Więcej informacji o projekcie Upgrade DH znajdziecie Państwo na stronie: www.upgrade-dh.eu/pl/home/

Źródło: Grupa OPEC

Wpis został opublikowany 12 Lut 2020 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć