Sport w energetyce » Zwycięski TAURON na Mistrzostwach Polski

Zwycięski TAURON na Mistrzostwach Polski

9 sty 2020 Możliwość komentowania Zwycięski TAURON na Mistrzostwach Polski została wyłączona

W ostatni weekend na stokach w Kluszkowcach odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim. Wśród 23 startujących drużyn z branży energetycznej TAURON reprezentowały zespoły Dystrybucji, Wytwarzania, Nowego Jaworzna, Obsługi Klienta oraz spółki TAURON Dystrybucja Pomiary. Organizatorem zawodów była Federacja Sportowa „Energetyk” z Warszawy.

Warunki na stokach były dobre, a Ośrodek Narciarski Czorsztyn SKI świetnie przygotował trasy do rozgrywania pełnych energii zawodów sportowych.

Mistrzostwa były rozgrywane w podziale na kategorie wiekowe oraz w osobnych grupach rywalizowali ze sobą kobiety i mężczyźni. Indywidualne pracownicy TAURONA wywalczyli złote medale w 4 kategoriach. Najlepsi w swoich grupach wiekowych byli: Elzbieta Podolska (kategoria K2) Barbara Romik (K3), Borys Błaszczyk (M1), Artur Żyła (M2).

Poza nagrodami indywidulanymi największym prestiżem jest zwycięstwo w zawodach drużynowych, do których wliczają się wyniki 10-cio osobowej reprezentacji. Czasy liczone są z obydwu kwalifikowanych przejazdów.

W tym roku na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa TAURON Dystrybucji. Drugie miejsce zajęła połączona drużyna pracowników TAURON Wytwarzania i Nowego Jaworzna. Trzecią drużyną Mistrzostw byli reprezentanci PGNiG TERMIKA SA, którym do drugiego miejsca zabrakło tylko jednego punktu!

Zwycięska drużyna TAURON Dystrybucji wystąpiła w składzie: Anna  Durak, Ewa Groń, Maciej Mróz, Borys Błaszczyk, Barbara Romik, Elzbieta Podolska, Alicja Pelczarska, Jerzy Zarzycki, Jarosław Bulik i Adam Buliszak.

W sumie w tegorocznych zawodach wzięły udział 23 drużyny reprezentujące grupy energetyczne, PSE oraz inne firmy energetyczne z całej Polski, które odpowiedziały na zaproszenie Federacji Sportowej „Energetyk”.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 9 sty 2020 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.