Emisje, CO2 » COP25 w Madrycie rozpoczęty. Polska przekazała prezydencję Chile

COP25 w Madrycie rozpoczęty. Polska przekazała prezydencję Chile

4 Gru 2019 Możliwość komentowania COP25 w Madrycie rozpoczęty. Polska przekazała prezydencję Chile została wyłączona Share 'COP25 w Madrycie rozpoczęty. Polska przekazała prezydencję Chile' on Facebook Share 'COP25 w Madrycie rozpoczęty. Polska przekazała prezydencję Chile' on Email Share 'COP25 w Madrycie rozpoczęty. Polska przekazała prezydencję Chile' on Print Friendly

Zakończyła się polska prezydencja COP24, która trwała od ubiegłorocznej konferencji klimatycznej w Katowicach. Michał Kurtyka, Minister Klimatu i Prezydent COP24, przekazał Prezydencję Chile, które przewodniczy obradom podczas szczytu klimatycznego COP25 w Madrycie.

Razem udało nam się przeskoczyć poprzeczkę oczekiwań i przyjąć bardzo potrzebny „Pakiet katowicki”, który jest podręcznikiem efektywnego wdrażania w życie porozumienia paryskiego. To był nasz wspólny sukces, który bez waszej mądrości, umiejętności i osobistego oddania nie byłby możliwy – powiedział w poniedziałek Minister Klimatu i Prezydent COP24 Michał Kurtyka przekazując przewodniczenie negocjacjom klimatycznym prezydencji chilijskiej.

Minister Kurtyka podkreślił, że podpisana w Katowicach deklaracja o solidarnej i sprawiedliwej transformacji wnosi do globalnej polityki klimatycznej kwestię wrażliwości na sprawy ludzkie. Przypomniał, że sukcesem COP24 było wprowadzenie na międzynarodową arenę debaty klimatycznej również tematyki dot. elektromobilności (podczas COP24 w Katowicach 44 państwa podpisały deklarację „Driving Change Together — Katowice Partnership for Electromobility”), a także lasów („Deklaracja leśna”).

Prezydent COP24 dodał też, że Polska będzie wspierać swoich chilijskich następców w sfinalizowaniu ostatniego elementu porozumienia paryskiego, czyli w stworzeniu wspólnych rynków do handlu uprawnieniami do emisji.

Fot.: KPRM

Źródło: Ministerstwo Klimatu

Wpis został opublikowany 4 Gru 2019 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć