News » Premier: Polskie górnictwo to bezpieczeństwo energetyczne

Premier: Polskie górnictwo to bezpieczeństwo energetyczne

2 Gru 2019 Możliwość komentowania Premier: Polskie górnictwo to bezpieczeństwo energetyczne została wyłączona Share 'Premier: Polskie górnictwo to bezpieczeństwo energetyczne' on Facebook Share 'Premier: Polskie górnictwo to bezpieczeństwo energetyczne' on Email Share 'Premier: Polskie górnictwo to bezpieczeństwo energetyczne' on Print Friendly

– Polska ma jedne z najniższych cen energii w Europie, m.in. dzięki naszemu górnictwu – podkreślił Szef Rządu podczas uroczystej akademii barbórkowej Polskiej Grupy Górniczej S.A. w Katowicach.

Jak zaznaczył Premier, Śląsk od lat był rdzeniem polskiego potencjału przemysłowego, i tak ma pozostać. – Transformacja, która się teraz dokonuje, musi uwzględniać ten potencjał – powiedział Mateusz Morawiecki.

Szef Rządu podkreślił, że nasz kraj walczy w Brukseli o jak najlepsze warunki dla polskiego górnictwa. – Unowocześnienie górnictwa pozwoli zachować jego model wobec żądań Unii Europejskiej – ocenił Premier. – Musimy połączyć nasze zdolności zarządzania górnictwem z nowoczesnymi trendami przyszłości. Jestem przekonany, że nie ma do tego lepszego miejsca niż Śląsk – dodał.

Premier podziękował wszystkim górnikom i ich rodzinom za codzienną pracę dla Polski. – To, co robicie na co dzień, jest świadectwem umiejętności łączenia przeszłości z nowoczesnością – powiedział Mateusz Morawiecki.

Chylę czoła przed górnikami, którzy podejmują trud i poświęcają się dla dobra Polski. To wysiłek trudny do porównania z czymkolwiek innym. Oni wykuwają polski przemysł, w rytm śląskich serc – podsumował Szef Rządu.

Podczas uroczystości Mateusz Morawiecki odznaczył zasłużonych górników.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Wpis został opublikowany 2 Gru 2019 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć