Ciepłownictwo » Veolia poszerza portfolio klientów z branży przemysłowej

Veolia poszerza portfolio klientów z branży przemysłowej

29 Lis 2019 Możliwość komentowania Veolia poszerza portfolio klientów z branży przemysłowej została wyłączona Share 'Veolia poszerza portfolio klientów z branży przemysłowej' on Facebook Share 'Veolia poszerza portfolio klientów z branży przemysłowej' on Email Share 'Veolia poszerza portfolio klientów z branży przemysłowej' on Print Friendly

W listopadzie br. spółka zależna Veolii, świadcząca kompleksowe usługi energetyczne i multitechniczne dla obiektów przemysłowych, biurowych, handlowych i logistyczno-magazynowych – Veolia Industry Polska przejęła od Grupy Boryszew obsługę w zakresie produkcji i dystrybucji ciepła oraz gospodarki wodno-ściekowej na terenie „Parku Przemysłowego ELANA”. Przedsiębiorstwa z Grupy Boryszew, razem z ponad 50 partnerami biznesowymi z branży przemysłowej, stały się jednym z kluczowych klientów Veolii.

Położony na obrzeżach dzielnicy Bielawy „Park Przemysłowy ELANA” obejmuje obszar ponad 200 hektarów. Teren Parku obejmuje obszar dawnego Przedsiębiorstwa Państwowego „CHEMITEX-ELANA”, i powstał z inicjatywy BORYSZEW S.A. W ramach zawartego z Grupą Boryszew kontraktu Veolia Industry Polska wydzierżawiła istniejące węglowe źródło ciepła oraz sieci parowe, a także nabyła sieci gorącej wody cieplnej i sieci wodno-kanalizacyjne, które zaspokajają zapotrzebowanie parku na ciepło i bieżącą wodę.
Dzięki podpisanemu kontraktowi Veolia będzie odpowiedzialna za produkcję i dystrybucję ponad 70 tys. GJ ciepła rocznie dla ponad 50 obiektów parku. Dodatkowo Veolia Industry Polska zajmie się dystrybucją wody i odbiorem ścieków przemysłowych w ilości około 100 tys. m3 wody rocznie dla ponad 100 odbiorców.
W ciągu najbliższych 3 lat Veolia Industry Polska planuje zlikwidować istniejące węglowe źródło ciepła wraz z sieciami parowymi i zastąpić je nowoczesnymi źródłami opalanymi gazem ziemnym. Co przyczyni się do znacznej redukcji emisji CO2 do atmosfery oraz wpłynie na poprawę efektywności energetycznej całego systemu.

– Cieszę się, że podpisaliśmy ramowy kontrakt na obsługę parku technologicznego w Toruniu z tak dużym klientem, jakim jest Grupa Boryszew. W swojej codziennej działalności efektywnie wspieramy polski przemysł w drodze do osiągnięcia najwyższego poziomu efektywności energetycznej. Usługi, które będziemy świadczyć w Toruniu, będą miały wpływ na obniżenie emisji CO2 do atmosfery – mówi Alexandre Farion, Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy Grupy Veolia w Polsce.

Źródło: Grupa Veolia

Wpis został opublikowany 29 Lis 2019 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć