News » Fundusz PGE Ventures inwestuje w start-up ograniczający emisje…

Fundusz PGE Ventures inwestuje w start-up ograniczający emisje CO2

25 Paź 2019 Możliwość komentowania Fundusz PGE Ventures inwestuje w start-up ograniczający emisje CO2 została wyłączona Share 'Fundusz PGE Ventures inwestuje w start-up ograniczający emisje CO2' on Facebook Share 'Fundusz PGE Ventures inwestuje w start-up ograniczający emisje CO2' on Email Share 'Fundusz PGE Ventures inwestuje w start-up ograniczający emisje CO2' on Print Friendly

ConnectPoint specjalizuje się w usługach IT dla energetyki i przemysłu. Wykorzystując narzędzia Data Science, spółka łączy Internet Rzeczy z procesami biznesowymi, usprawniając tym samym procesy decyzyjne m.in. w segmencie produkcji i dystrybucji energii.

ConnectPoint jest dostawcą i integratorem rozwiązań z unikalną na rynku wiedzą branżową. Dostarcza sprawdzone rozwiązania partnerów i produkty własne służące do gromadzenia, czyszczenia i analizowania danych. Tworzy algorytmy do predictive maintanence, zdalnej kontroli produkcji oraz optymalizacji procesu produkcji i dystrybucji. Otrzymane analizy i raporty znacząco poprawiają efektywność operacyjną klientów i przyśpieszają procesy decyzyjne.

ConnectPoint usprawnia procesy w energetyce

ConnectPoint stworzył dla klientów m.in. systemy do zarządzania farmami wiatrowymi, elektrociepłowniami, dystrybucją komunalną oraz elektrowniami w całej Europie. Rozwiązania ConnectPoint umożliwiają zwiększenie efektywności systemów produkcji i dystrybucji energii. To w konsekwencji pozwala zmniejszyć koszty operacyjne oraz ograniczyć emisję CO2 przez duże koncerny energetyczne.

– ConnectPoint to siódmy startup, który został wyselekcjonowany przez zespół PGE Ventures.  Inwestycja została przeprowadzona za pośrednictwem FIZAN PGE Ventures. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu procesu inwestycyjnego i liczymy, że nasze smart money pomoże spółce rozwinąć produkty i zwiększyć zasięg jej oddziaływania na polskim i zagranicznym rynku. Jestem przekonany, że innowacyjne rozwiązania ConnectPoint pomogą usprawnić procesy również w Grupie PGE – mówi Piotr Czak, Prezes PGE Ventures.

Rozwiązania ConnectPoint mogą pozwolić spółkom z Grupy PGE na gromadzenie i standaryzację danych produkcyjnych w jednym miejscu, co może ograniczyć koszty integracji nowych systemów. Dane będą przetwarzane i wykorzystywane w czasie rzeczywistym. Rozwiązania te mogą umożliwić szybkie, proste i wiarygodne raportowanie i poprawienie wskaźników biznesowych w spółkach z Grupy.

Aktualnie, ConnectPoint, jako członek konsorcjum, realizuje dostawę i wdrożenie Systemu Monitorowania Produkcji w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Zadaniem tego systemu jest usprawnienie pracy poszczególnych departamentów operacyjnych w zakresie pozyskiwania danych produkcyjnych, procesowych (w czasie rzeczywistym) oraz emisyjnych do oceny pracy urządzeń i jednostek wytwórczych.

– Inwestycja PGE Ventures pozwoli nam na zwiększenie potencjału i przyśpieszenie rozwoju produktów. Zaangażowanie takiego partnera oznacza, że nasz kierunek rozwoju, skupiający się na dostarczaniu informacji biznesowych w czasie rzeczywistym, był trafionym wyborem. Możliwość testowania naszych produktów w największej grupie energetycznej w Polsce pozwoli na ich lepsze dostosowanie do potrzeb rynkowych. Z kolei odpowiednie wykorzystanie naszego potencjału powinno przynieść wymierne korzyści Grupie PGE – mówi Dawid Pilc, Prezes ConnectPoint sp. z o.o.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Wpis został opublikowany 25 Paź 2019 w następujących kategoriach: News, Ochrona Środowiska. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć