Elektroenergetyka » Energa Elektrownia Ostrołęka SA. Akcja służb na rzece Narwi…

Energa Elektrownia Ostrołęka SA. Akcja służb na rzece Narwi zakończona

23 Paź 2019 Możliwość komentowania Energa Elektrownia Ostrołęka SA. Akcja służb na rzece Narwi zakończona została wyłączona Share 'Energa Elektrownia Ostrołęka SA. Akcja służb na rzece Narwi zakończona' on Facebook Share 'Energa Elektrownia Ostrołęka SA. Akcja służb na rzece Narwi zakończona' on Email Share 'Energa Elektrownia Ostrołęka SA. Akcja służb na rzece Narwi zakończona' on Print Friendly

Efektywna współpraca Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i służb Elektrowni spowodowała, że potencjalne zagrożenie dla środowiska naturalnego i ekosystemu rzeki Narwi zostało zneutralizowane.

Przypomnijmy, że w Energa Elektrownie Ostrołęka SA doszło do rozszczelnienia chłodnicy oleju uszczelniającego Turbozespołu nr 1. Pomimo szybkiej reakcji na zdarzenie, olej w ilości ok. 3 m3 dostał się do wody chłodzącej i pojawił się na zrzucie wód pochłodniczych. Ze wstępnych szacunków wynika, iż do rzeki przedostało się zaledwie około 0,6 m3 oleju. Powiadomiono PSP i WIOŚ. W efekcie działań ratowniczych i zabezpieczających prowadzonych przez PSP i obsługę Elektrowni, potencjalne zagrożenie zostało zneutralizowane. Służby zakończyły akcje w niedzielę, tj. 20.10.2019 r., po godz. 18.

Energa Elektrownie Ostrołęka SA wsparła akcję organizacyjnie i finansowo. Sytuacja po awarii w Energa Elektrownie Ostrołęka została opanowana. Elektrownia pracuje zgodnie z planem.

Źródło: ENERGA SA

Wpis został opublikowany 23 Paź 2019 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć