News » Południowy odcinek gazociągu Polska-Litwa z pierwszym…

Południowy odcinek gazociągu Polska-Litwa z pierwszym pozwoleniem na budowę

11 Wrz 2019 Możliwość komentowania Południowy odcinek gazociągu Polska-Litwa z pierwszym pozwoleniem na budowę została wyłączona Share 'Południowy odcinek gazociągu Polska-Litwa z pierwszym pozwoleniem na budowę' on Facebook Share 'Południowy odcinek gazociągu Polska-Litwa z pierwszym pozwoleniem na budowę' on Email Share 'Południowy odcinek gazociągu Polska-Litwa z pierwszym pozwoleniem na budowę' on Print Friendly

Wojewoda podlaski 5 września 2019 r. wydał pierwsze pozwolenie na budowę dla południowego odcinka gazociągu łączącego systemy przesyłowe Polski i Litwy (GIPL).

Budowa gazociągu podzielona została na dwa odcinki. Pierwszy, północny o długości 185 km biegnie od Zespołu Zaporowo Upustowego (ZZU) Rudka-Skroda do granicy z Litwą, drugi odcinek południowy przebiega od tłoczni w Hołowczycach do ZZU Rudka-Skroda. Jego długość to ok 158 km.

Wydane przez Wojewodę Podlaskiego zezwolenie jest jednym z czterech i dotyczy budowy ok. 32 km gazociągu południowego na terenie gmin: Śniadowo, Łomża oraz Nowogród w powiecie łomżyńskim i gminy Mały Płock w powiecie kolneńskim.

Natomiast północy odcinek gazociągu ma już wydane zarówno wszystkie decyzje lokalizacyjne jak i pozwolenia na budowę.

Cały gazociąg przebiegać będzie przez województwa mazowieckie, fragment warmińsko-mazurskiego i podlaskie.

Operatorzy gazowych systemów przesyłowych z Polski i Litwy 24 maja 2018 r. podpisali umowę Connection Agreement regulującą prawne, biznesowe i techniczne aspekty inwestycji. Zawarcie umowy stanowi wspólne zobowiązanie stron do budowy interkonektora.

Źródło: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. 

Wpis został opublikowany 11 Wrz 2019 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć