Ciepłownictwo » Siedlecki Uniwersytet z dofinansowaniem na termomodernizację

Siedlecki Uniwersytet z dofinansowaniem na termomodernizację

9 Wrz 2019 Możliwość komentowania Siedlecki Uniwersytet z dofinansowaniem na termomodernizację została wyłączona Share 'Siedlecki Uniwersytet z dofinansowaniem na termomodernizację' on Facebook Share 'Siedlecki Uniwersytet z dofinansowaniem na termomodernizację' on Email Share 'Siedlecki Uniwersytet z dofinansowaniem na termomodernizację' on Print Friendly

Termomodernizacja Instytutu Biologii wpisuje się w konsekwentnie prowadzoną w całym kraju strategię wspierania efektywności energetycznej w gmachach użyteczności publicznej – powiedział Minister Energii Krzysztof Tchórzewski 6 września 2019 r. podczas podpisania umowy dotyczącej kompleksowej modernizacji budynku Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Głównym celem projektu jest zmniejszenie zużycia energii pierwotnej, co przełoży się na oszczędności w kosztach eksploatacyjnych obliczane na ponad 75 tys. zł rocznie oraz ograniczenie emisji CO2. Całkowity koszt prac wyniesie prawie 2 mln zł. Uniwersytet otrzyma dofinansowanie rzędu 1,37 mln zł.

Staramy się jak najszerzej korzystać ze środków unijnych. Dla zarządców wielu budynków użyteczności publicznej to jedyna szansa na ograniczenie kosztów eksploatacji, a często warunek kontynuowania lub rozszerzenia prowadzonej działalności – stwierdził Minister Tchórzewski. Przypomniał, że w obszarach wspierania efektywności energetycznej poprzez modernizację budynków, a także wykorzystania odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym zawarto już umowy na łączną sumę ponad 1,7 mld zł, a zatwierdzono wnioski o płatność na kwotę wydatków kwalifikowanych na poziomie 580 mln zł.

Budynek Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach jest jednym z ponad 1100 gmachów użyteczności publicznej i budynków mieszkalnych, które zostaną poddane modernizacji energetycznej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. W ramach tego programu w całym sektorze energetycznym podpisano już ponad 660 umów na 9,5 mld zł dofinansowania i blisko 21 mld zł całkowitej wartości projektów.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 9 Wrz 2019 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć