Elektroenergetyka » PSE z międzynarodowym certyfikatem ciągłości działania

PSE z międzynarodowym certyfikatem ciągłości działania

12 Lip 2019 Możliwość komentowania PSE z międzynarodowym certyfikatem ciągłości działania została wyłączona Share 'PSE z międzynarodowym certyfikatem ciągłości działania' on Facebook Share 'PSE z międzynarodowym certyfikatem ciągłości działania' on Email Share 'PSE z międzynarodowym certyfikatem ciągłości działania' on Print Friendly

System zarządzania ciągłością działania w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych zapewnia utrzymanie przesyłu energii elektrycznej przy zachowaniu bezpieczeństwa pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego – to wniosek z audytu przeprowadzonego przez niezależnych ekspertów. Spółka otrzymała certyfikat potwierdzający, że spełnia międzynarodowe normy w tym zakresie.

Niezależni eksperci w maju i czerwcu prowadzili obserwacje i wywiady z pracownikami PSE w czterech miastach oraz analizowali dokumenty i procedury obowiązujące w spółce. Na tej podstawie audytorzy potwierdzili, że PSE spełniają wymagania normy PN-EN ISO 22301:2012, dotyczącej systemów zarządzania ciągłością działania.

Zapewnienie bezpiecznej i stabilnej pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego to podstawowy cel działalności PSE. Dlatego tak ważne jest przewidywanie wszelkich wydarzeń mogących zakłócić funkcjonowanie spółki – mówi Marcin Biecek, Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa w PSE. – Przykładamy szczególną wagę do zachowania ciągłości działania w różnych warunkach i staramy się przygotować na każdą ewentualność. Robimy to, by zapobiegać incydentom lub ograniczyć ich wpływ na pracę systemu – dodaje.

Certyfikat jest ważny do 2021 r. Po tym czasie konieczne będzie przeprowadzenie kolejnej weryfikacji, potwierdzającej gotowość Operatora Systemu Przesyłowego do zachowania ciągłości działania.

Źródło: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Wpis został opublikowany 12 Lip 2019 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć