Ciepłownictwo » DB Energy realizuje projekt efektywności energetycznej dla…

DB Energy realizuje projekt efektywności energetycznej dla zakładów górniczo-hutniczych „Bolesław”

1 Lip 2019 Możliwość komentowania DB Energy realizuje projekt efektywności energetycznej dla zakładów górniczo-hutniczych „Bolesław” została wyłączona Share 'DB Energy realizuje projekt efektywności energetycznej dla zakładów górniczo-hutniczych „Bolesław”' on Facebook Share 'DB Energy realizuje projekt efektywności energetycznej dla zakładów górniczo-hutniczych „Bolesław”' on Email Share 'DB Energy realizuje projekt efektywności energetycznej dla zakładów górniczo-hutniczych „Bolesław”' on Print Friendly

DB Energy, lider w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce, realizuje dla Zakładów Górniczo-Hutniczych „Bolesław”, spółki zależnej STALPRODUKT SA, instalację odzysku ciepła odpadowego z powietrza oraz instalację do przekazania i zagospodarowania ciepła. Projekt wpisuje się w obszar usług efektywności energetycznej i zostanie zrealizowany do końca stycznia 2020 r. Wartość kontraktu wyniosła 3,362 mln zł. Spółka planuje debiut na rynku NewConnect w I połowie lipca br.

Kontrakt dla zakładów „Bolesław” to kolejny projekt, którym budujemy naszą pozycję w sektorze generalnego wykonawstwa w obszarze efektywności energetycznej. W realizacji zadania wykorzystamy nasze wcześniejsze doświadczenie w projektowaniu oraz wdrażaniu innowacyjnych instalacji służących zmniejszeniu zużycia energii w przedsiębiorstwach przemysłowych. Planujemy realizację kolejnych projektów w modelu inwestycyjnym, w tym w modelu ESCO – powiedział Krzysztof Piontek, Prezes DB Energy.

Oszczędność energii, zmniejszenie emisji

DB Energy podpisała umowę z Zakładami Górniczo-Hutniczymi „Bolesław” w Bukownie na realizację w systemie generalnego wykonawstwa projektu instalacji odzysku ciepła odpadowego oraz instalacji do przekazania i zagospodarowania ciepła. Obecny kontrakt to kolejny już projekt realizowany dla spółki zależnej STALPRODUKTU, po realizacji audytu energetycznego przedsiębiorstwa.

Projekt wpisuje się w obszar usług efektywności energetycznej i zostanie zrealizowany do końca stycznia 2020 r. Wartość kontraktu wynosi 3,362 mln zł. Kontrakt z ZGH „Bolesław” będzie miał znaczący wpływ na wyniki finansowe DB Energy. Projekt jest zgodny z założeniami strategii rozwoju spółki, która obejmuje m.in. realizację innowacyjnych inwestycji związanych z efektywnością energetyczną dla klientów przemysłowych.

Debiut na NewConnect w planach w br.

W marcu br. DB Energy przeprowadziła ofertę prywatną akcji i pozyskała kwotę 3,26 mln zł. Środki z oferty zostały przeznaczone na rozwój usług w modelu ESCO, utworzenie i rozwój spółki w Niemczech oraz prace związane z komercjalizacją projektu DiagSys – innowacyjnego systemu przeznaczonego do diagnostyki uszkodzeń i stanu pracy silników elektrycznych. W pierwszej połowie lipca br. akcje DB Energy zadebiutują na rynku NewConnect.

Źródło: DB ENERGY SA 

Wpis został opublikowany 1 Lip 2019 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć