News » Zmiany w zarządzie TAURON Ekoenergia

Zmiany w zarządzie TAURON Ekoenergia

7 cze 2019 Możliwość komentowania Zmiany w zarządzie TAURON Ekoenergia została wyłączona Share 'Zmiany w zarządzie TAURON Ekoenergia' on Facebook Share 'Zmiany w zarządzie TAURON Ekoenergia' on Email Share 'Zmiany w zarządzie TAURON Ekoenergia' on Print Friendly

TAURON w związku z ogłoszeniem aktualizacji kierunków strategicznych podjął decyzję o wzmocnieniu Zarządu Spółki kluczowej w zakresie OZE.

Rada Nadzorcza TAURON Ekoenergia dokonała w środę, 5 czerwca zmian w składzie Zarządu Spółki. Stanowisko Prezesa Zarządu objęła Ewa Palarczyk.

Ewa Palarczyk – z wykształcenia ekonomista, absolwent studiów podyplomowych oraz wielu certyfikowanych kursów dotyczących zarządzania projektami.

Posiada doświadczenie w budowaniu i wdrażaniu strategii korporacyjnej oraz definiowaniu standardów zarządzania projektami, programami i portfelami.

W TAURONIE od 10 lat, od 2016 r. obejmuje stanowisko Dyrektora Wykonawczego ds. Projektów Inwestycyjnych, koordynując portfel inwestycyjny o wartości około 18 mld zł. Odpowiedzialna za przygotowanie, nadzór i wsparcie strategicznych projektów inwestycyjnych w całym łańcuchu wartości: od wydobycia surowców przez wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła po dystrybucję.

Jest twórcą pierwszej Strategii Inwestycyjnej Grupy TAURON. Osobiście zaangażowana w najważniejsze projekty Grupy: budowę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno oraz budowę bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Stalowa Wola.

Jednocześnie na stanowisko Wiceprezesa Spółki powołano Rolanda Makiełę, pełniącego dotychczas w spółce stanowisko Dyrektora Wykonawczego ds. Controllingu.

Zarząd TAURON Ekoenergia sp. z o.o. będzie pracował w składzie:

Ewa Palarczyk – Prezes Zarządu,

Roland Makieła – Wiceprezes Zarządu,

Przemysław Mandelt – Wiceprezes Zarządu.

Jednocześnie z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu został odwołany Roman Gabrowski.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 7 cze 2019 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć